Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autókról kinek mi...

Elektromos autókról kinek mi a véleménye? Érvek, miért jó?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen nyomják az E autókat, már az autósporton belül is bekavar az E irányba való törekvés( Mercedes kilép a DTM-ből, Porsche a WEC-ből).

Az indok amiért ez a "jövő,, , a környezetvédelem, a felmelegedés csökkentése. Szerintem badarság. Annyi haszna van/ lesz, hogy a nagyobb városokban kisebb lesz a szmog. Nem szórványosan lesz károsanyag kibocsátás az autók által, hanem majd az áramtermelés közben az erőművekből, kisebb területen, de koncentráltabban, de ugyanúgy végbe fog menni a környezetszennyezés. Ez az én véleményem.

Mi a véleményetek az E autó jövőjéről?



2017. aug. 5. 13:45
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
19# Frankó cikkek, főként az angol. 19# 20#Én is arra számítok, hogy kb. 20 év mire az eladott autók többsége elektromos autó lesz. Az elkövetkezendő 5 évben polcra teszik a dízeleket és addig kihúzzák a gyártók a kis köbcentis, benzines, turbo motorokkal.
2017. aug. 10. 15:45
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Még várni kell azzal hogy elterjedjenek. Igenis sokat számít, manapság szinte minden családban legalább 2 autó van. Na meg az elkényelmesedett ember még a sarki boltba is kocsival megy, nehogy már 100 méteren keresztül cipeljen egy 2 literes ásványvizet.

Sokat fog számítani, a nagyvárosok dugig vannak autóval így ott is koncentráltabb a légszennyezés és a zajszennyezés. Remélhetőleg az elektromos autókkal együtt a megújuló energiaforrások is elterjednek.

Sokan félnek az elektromos autóktól pedig ez a jövő. Anno ez lehetett akkor is, mikor a jól bevált megszokott gőzgépeket leváltották a belső égésű motorok. Hiába a jobb hatásfok, a kevesebb környezetszennyezés, az ember makacsul ragaszkodik a megszokott dolgokhoz. Persze jelenleg az ár is közrejátszik, nem egy olcsó dolog az e-autó de szerintem 5-10 év és egy átlag magyar ember is meg tudja majd vásárolni. Remélhetőleg lesznek 'fapados' modellek is amikben nem lesz annyi felesleges elektromos kütyü és nem 200 lóerős lesz hanem csak 60. (Nekem pl felesleges a HD kijelzős digitális műszerfal, elektromos ülésállítás, multimédiás navis hifi meg ilyenek, de ezeket mind megfizettetik)

A hatótávról annyit hogy egy okostelefont is naponta kell tölteni rendszeres használat mellett és az sem okoz gondot senkinek. Hazamész, beállsz a garázsba, rádugod a töltőt és kész is, ez kb + fél perc a napi rutinhoz. Gondolom majd autókhoz is lehet kapni kiegészítő aksikat. És az sem ártana ha addigra egy élhetőbb és használhatóbb tömegközlekedést is kialakítanának, hogy pl Budapestre megérje vonattal elmenni autópálya helyett.

2017. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

utolsó:

Azt azért ne felejtsd el, mikor egy autót hasonlítasz egy iphone-hoz, hogy konnektor minden lakásban van, garázs meg nem.

2017. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Igazad van, számomra természetes hogy beállok a garázsba azért is írtam. Így belegondolva pl városban az utcán parkolva már nem olyan egyszerű. De biztos kitalálnak rá valami okosságot, addigra talán lesz egy könnyű és könnyen cserélhető mobil aksi amit kipattintasz az ülés alól és viheted is a lakásba tölteni.
2017. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!