Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem veszik ki azokat a...

Miért nem veszik ki azokat a forgalomból akik vakítanak, vagy épp nem ég a lámpájuk?

Figyelt kérdés

Elég egyértelmű szerintem hogy este aki felfelé állított lámpával közlekedik az kiégeti a szembejövő szemét, az meg csak pillázik vagy fél percig pl. a zebránál hogy vajon áll-e ott valaki - és ez így kiemelten balesetveszélyes.

De ugyanilyen az amikor valakinek a 3-ból csak 1 féklámpája ég, az is a nap felőli oldalon például. Vagy amikor elöl a helyzetjelző sem ég...


2020. júl. 23. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Jogilag annyira mégsem egyértelmű. Állítson fel a rendőr egy fényszóróállító berendezést és vizsgálja meg, hogy az adott autó beállítása szerinti-e a lámpa? Ez elég nehezen ellenőrizhető.

A kiégett izzóval meg nem nagyon lehet mit tenni.

Alap kifogás, hogy "amikor elindultam, még jó volt" máris nem tud mit tenni

2020. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
33%

A vakitasrol annyit,higy van akinek tenyleg szarul van beallitva a lampaja amirol vagy nem tud,vagy leszarja....az érem másik oldala meg az,hogy pl egy mx5-ben minden vakitani fog ami szembe jön mert annyira alacsonyan ülsz,egy X7-esbe meg az sem tűnik fel ha valaki reflektorral jön.

Az izzó kiégésről meg annyit,hogy igen vannak olyan igénytelen emberek akik leszarjak évekig járnak "félszemű" autoval stb......az érem másik oldala meg az,hogy vannak olyan tipusok amiknek a fél elejét le kell bontani egy izzócseréhez,ehhez meg nyilvan nem az ut szelen fog neki allni az ember amikor az addig vilagito izzo kiég

2020. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

#1


Ez csak részben igaz, mert az általad említett jogi része tételesen pont meg van oldva a dolognak.


Ha a rendőr nyilvánvalóan szabálytalan átalakítást lát (pl. látja hogy az idióta hülye paraszt belek**ta a xenont a foncsorozott búra mögé, hogy folyna ki a szeme az ilyen f****opo majomnak), akkor van lehetősége szigorított műszaki vizsgára kötelezni az autót.


Hogy miért nem veszik ki az ilyen tákolmányokat aktívan a forgalomból... látod, ez jó kérdés. Erre szerintem is jobban oda kellene figyelni. Késő este buli-időben 5-ből 1 autó valami sz@rráültetett lerúgott 20+ éves füstölő cigánydízel lesz foncsorozott lámpatestbe rakott xenonnal vagy leddel. Az egy dolog hogy vakít, de ő sem lát semmit vele, mert a vetített kép úgy megy mint a kancsal k**va.

2020. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "foncsorozott lámpatestbe rakott xenon"?
2020. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
#4 Nagyon egyszerű, a xenon projektoros lámpatestet igényel, ebben a vetítőlencse (illetve gyakran az abban elhelyezett invertált kitakarás) adja a vetített képet (ezáltal egyébként bármit bele lehet rakni), míg a foncsorozott lámatestben egy szimmetrikus tükör fókuszálja előre az izzó által adott fényt, majd végül ebből állítja elő a foncsorozott üveg a szükséges aszimmetrikus vetített képet.
2020. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Jogilag bele lehetne kötni hogy mi alapján állapította meg hogy vakít ahogy az egyes írta, de tény hogy valamit kellene kezdeni.

Mondjuk a kiégett fényszórókat simán lehetne, ahogy azokat is akik nem kapcsolják fel lakott területen kívül pláne rossz látási viszonyok mellett pl esőben. Ugyanígy mehetne a büntetés az offroad ledes izzókért is, azok fix hogy vakítanak.

2020. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. Értem. Kár, hogy erről az illetékes mérnökök és gyártók nem tudnak.

[link]

2020. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Utólag is elnézést kérek mindenkitől akiknek 2004-2007 között Nyíregyháza - Mátészalka szakaszon kiégett a szemük faterom fehér Fordjának fényszórójától. Az a helyzet, hogy kisgyerekként mindig azzal szórakoztam, hogy a fényszóró állító "tekerőhengert" feltekertem maximum magasságra :D
2020. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azta, szépen le lett pontozva itt mindenki....na vajon miért?
2020. júl. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!