Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga előtt állok....

Forgalmi vizsga előtt állok. Az oktatóm azt mondja, hogy technikailag meg tudom oldani ugyanakkor azt is mondja, hogy nézek de nem látok. Ezzel mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Nézek de nem látokat kifejtve úgy kell érteni, hogy például megnézem a táblákat de valamelyiket nem veszem észre. Vagy elsőbbség adás miatt megállok egy nagy forgalmú egyirányú utcánál és nem mondta az oktató hogy jobbra kanyarodunk mert ugye egyértelmű, hogy arra kell menni, én pedig az autókat néztem, hogy mikor fogynak már el de a behajtani tilos táblát egy jó 10mp-el a megállás után vettem csak észre. A kérdésem az az, hogy erre van -e valami orvoslat?


A válaszokért előre is köszi!



2020. júl. 9. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Szakorvos tud rá válaszolni. Idegi gond lehet.
2020. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van. Kereszteződés érkeztével mindig a jelzéseket nézed először (felfestések, jelzőlámpák, táblák) és ezeket értelmezed is. Ha máshogy nem megy, akkor fejben mond magadnak, hogy "stop, jobbra nem", ahogyan ránézel a táblára, így a felvázolt esetben pl. már ekkor tudatosult volna, hogy a "jobbra megyünk" és a "jobbra nem" üti egymást.
2020. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Pihend ki magad, nagyon figyelj, ha kell kávézz vagy igyál kólát. Továbbá a szőlőcukrot és a csokit javaslom, hogy jobban tudj koncentrálni. A forgalmi vizsgán mindenki idegesebb, ha még az idegesség rátesz egy lapáttal, nehéz dolgod lesz.

Egyébként a forgalmi vizsga előtt mindenki rosszabbul vezet. Vagy ez mindig így volt veled?

Én még tanulok. Nemtudom mikor lesz vizsga, de remélem hamarosan. Sok pénzem és időm van benne. A munkahely kereséshez is jól jönne a jogsi. Viszont az én oktatóm addig nem visz vizsgára, amíg nem biztos hogy átmennék.

A héten holnap megyek először vezetni. Nem tudom mi lesz. A parkolásokat elengedtem már. Azok úgysem lesznek jobbak.

Engedd el Te is és ne görcsölj a táblákon. Menni fog. Képzeld azt, hogy az oktató előtt nincsenek pedálok és vak, ezáltal nem tud segíteni tehát magadra vagy utalva.

2020. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindig is így vezettem.
2020. júl. 9. 19:20
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez annyit jelent, hogy, mint minden kezdő, még nem veszel észre mindent. Ne foglalkozzál vele. Vizsgán mindenhol a megengedett maximumnál 5-10-el kevesebbel menjél, hogy több időd legyen felismerni a helyzeteket.
2020. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Az oktatók szoktak kamerás oktatást csinálni amikor felveszik ahogy mentek és utána végig lehet nézni hogy hol mi volt esetleg a hiba, aztán átbeszélni az oktatóval. A legtöbb embernek van " tipikus hibája" ha ezt kiderítitek és jobban figyelsz rá menni fog! Engem mindig a különleges jelzéssel ellátott járművek hoztak zavarba, ösztönösen félre akartam ugrani... viszont van amikor a adott forgalmi helyzetben azzal segíted a haladását ha tovább mégy nem pedig félreállsz.
2020. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Talán hasznos lehet pár plusz óra vezetés csúcsforgalomban, problémás helyeken, hogy begyakorold a gyors döntést meg a sok felé figyelést,az információk rangsorolását. Teher alatt nő a pálma 😊
2020. júl. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, éles helyzetben mégjobban fogsz figyelni.

Próbavizsgát csináltál? Kérdezz rá, hogy lehet-e.

Ott kibuknak a hibák.

Én a múltkor csináltam.

Egy jobbkezesbe nem néztem be. Tanultam belőle. Azóta mindegyikbe benézek. Meg az oktatóm leírta a hibákat. Tudom mire kell figyelni. Hasznos az ilyen.

2020. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Én elvileg aug 4- én vizsgázom majd.

Ki tud tanácsot adni, azzal kapcsolatban, hogy néha de csak néha előfordul, hogy túl nagy a kanyarjaim íve. Van erre valami trükk hogy mire figyeljek vagy gyakorlás kérdése?

2020. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj, es ezt nem rosszbol, en egyszer buktam, masodjara megkett 80+ oraval, de ezek olyan hibak, ami miatt erdemes lenne par orat venned. Persze itt mindenki nyugtatgat, es amugy forgalmi vizsgan altalaban mindenki jobban odateszi magat, de ha nem vagy biztos bizonyos tablakban, erdes esetleg vagy orat venned es/vagy atfutni a kresz konyvet. Hidd el segiteni fog.
2020. júl. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!