Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egysávos körforgalomban mi az...

Egysávos körforgalomban mi az ideális nyomvonal? Tanulóautóknál látom, hogy nagyon a külső ívhez tapadva járják be az utat.

Figyelt kérdés
Mindig nézem, hogy mit akarnak annyira kívül, mintha ki akarnának hajtani. Én kissé belülre húzódva autózok, mert ha pl. a 2. kijáraton megyek ki, akkor majdnem egyenes vonalban haladok. Így szoktam meg.

2020. jún. 10. 08:31
1 2
 11/16 anonim válasza:
Csatlakozom, 3-as voltam.
2020. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én tavaly szereztem meg a jogosítványt, és véletlenül sem volt semmi ilyesmi, hogy tanulóként a legkülső íven kellett volna mennem. Mindig azon az íven mentem, amin az összes többi autós is, és semmi probléma nem volt belőle a vizsgán sem.
2020. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Megint láttam egy ilyen esetet. Annyira kívülre húzódott a tanuló, ráadásul nagyon lassan ment, hogy a mögötte haladó autós már szinte behúzódott mellé belülre, mintha belülről előzné, de szerintem nem előzni akart, mert az durva lenne, szimplán azt hitte, hogy a tanuló ki akar hajtani az aktuális kihajtón, azért megy annyira durván jobbra tartva, és csak nehezen jött rá az autós, hogy itt bizony arról van szó, hogy a tanuló zavaróan jobbra húzódva halad. Nekem ez nagyon gyakran feltűnik, főleg tanulóautóknál, de más esetben is előfordult már, és valóban eléggé megtévesztő.
2020. okt. 11. 07:46
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok dolog van, amit a tanulóknak máshogy kell csinálni, mint később a gyakorlatban.

Én próbálok az ideális íven menni, vannak olyan körforgalmak ahol majdnem egyenesen át lehet menni személyautóval. Mondjuk én amúgy is szeretek lendületből vezetni, kerülve a felesleges fékezéseket, körforgalom előtt ritkán fékezek állóra, inkább előre kinézem a helyemet ahova beférek, és úgy lassítok/gyorsítok, hogy pont jókor érjek oda. Szegény zanulókba meg sokszor beleverik hogy meg kell állni és körülnézni.

2020. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is nem rég szereztem meg a jogosítványom. Már saját autóval mászkálok. Irreális elvárások vannak a tanulók felé. Nekem is úgy tanították, hogy a körforgalomban a külső ívben kell menni. Amikor követtem az előttem lévőt vagy ösztönből középre húzódtam, akkor mindig rám lett szólva. Most középen megyek.
2020. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mikor lehajtok, akkor húzódok csak le jobbra, ha pl. dugó van akkor tőlem balra még el tudjon menni aki akar. Egyébként ha nem nagy körívet kell megtennem, akkor jobb szélről indulok, félúton bal szélen vagyok, majd megint jobb szélre húzódva megyek ki, hogy minél nagyobb sugárban menjek. Van kis körforgalom ahol kis túlzással nyílegyenesen át tudok hajtani, teljesen szabályosan, más meg éles kanyarokat vesz hogy "szabályosan" kövesse az íveket.
2020. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!