Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért építik az aknafedeleket...

Miért építik az aknafedeleket a két nyomvonalon közlekedők keréknyomvonala mentén?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel a válasz. Jó lenne egy szakmabelitől választ kapni, legyen az tervező vagy kivitelező. Érdekelnének az okok, amik indokolják, hogy autóknak, buszoknak, kamionoknak kell rajtuk másodpercenként átmenni. Nem tudom elképzelni, hogy olcsóbb 3évente felújítani a szétjárt, megsüllyedt fedeleket és kényelmesen hozzáférni, mint olyan helyre építeni, ahol talán nem könnyen hozzáférhető(amúgy miért ne lenne), de mondjuk elég 20-30évente ránézni. Mást se látok, csak mindenki kerülgeti ezeket, de még az újonnan szintben lévőket is, arról nem is beszélve, hogy esőben egy motorosnak mennyire csúszik.
2018. aug. 9. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt meg lehetne csinálni normálisan is, csak drágább. Papíron lehet, hogy úgy is készül.

Másrészt a tervező sem hülye, oka, van hogy ott van. Pl.: Más közmű is megy ott ami miatt nem lehetett a két keréknyom közé rakni

2018. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam, köszi. Nyilván nem hülye a tervező, ezért szeretnék ilyen embertől választ.
2018. aug. 9. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Pedig a tervező hülye.

Ha nem lenne az, akkor az út építésekor már kalkuláltak volna a forgalmi sávok elhelyezkedésével a közmű nyomvonal megtervezésekor.

NYugaton miért tud sávközépre esni, és ott miért tudják milliméterre szintbe hozni az aszfalttal?


Itt inkább megcsinálják szarul, aztán kimagyarázzák.

2018. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ahol van rá lehetőség ott miért nem viszik a körműveket NEM az út alatt? :D
2018. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert ez Abszurdisztán!
2020. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!