Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire utal, ha felemelt autónál...

Gulyás Béla kérdése:

Mire utal, ha felemelt autónál a függőleges tengely mentén tudom mozgatni a kereket? Tudom, hogy valami hibának a jele, de nem tudom minek.

Figyelt kérdés
Most vásároltunk egy autót. A féktárcsa csere bele volt kalkulálva az árba. Sivitó fékkel jöttünk haza :(De mint kiderült a féktárcsa beleér a fékpadba ami a kerék lógásától lehet (gondolom, mint laikus) nem tudom mi okozhatja a problémát.
2013. júl. 2. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
kerékcsapágytól tud lötyögni meg morogni a kerék forgás közben, de annyira azért nem szokott lógni hogy bármibe beleérjen...
2013. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha megmozgatom a kereket, akkor kb 1-1,5 cm kilengése van. Nem tudom, hogy ez jó e, de olyan mintha nem lenne meghúzva a csavar. De megvan...:(
2013. júl. 2. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a felfuggesztes csunyan kivan, szerintem azonnal vidd szerelohoz aki nem csak tippelgetni fog. Sok minden okozhatja, szilentek, csapagy, lengokar, majd a szerviz megmondja, de semmikepp ne kozlekedj vele igy, ne vard meg amig elhagyod nagy sebessegnel esetleg meg is olsz vele valakit, arrol nem beszelve hogy a gumid kopasa nem lesz termeszetes, no a fogyasztasod es csokken a stabilitas
2013. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha lötyög az egész akkor futómű, valószínűleg a szilentek már teljesen elfáradtak, csapágy max pár mm-t tud kotyogni, és morog/búg menet közben
2013. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a féktárcsa beleér a féktuskóba, az egyértelműen kerékagy csapágy, de akkor már nagyon ki lehet az egész! Egy métert sem szabad már menni vele!
2013. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Sokat segítettek, mert Angliában élek és nem olcsó mulatság a szerelő. Főleg, hogy házhoz hívom! Igy legalább tudom mondani neki, hogy mi lesz cserés!
2013. júl. 2. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!