Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisták mégis mit...

A biciklisták mégis mit gondolnak magukról? Azt hiszik nekik mindent szabad?

Figyelt kérdés

Az a baj a biciklistákkal, hogy anélkül közlekedhetnek közúton egy járművel, hogy bármiféle tudomásuk lenne arról, hogy milyen szabályok vonatkoznak rájuk.


Én magam is sokszor biciklivel járok, és csakis ezek az önkényeskedő kis pesti "mert én zöld vagyok" bringás fszok miatt dudálnak le, szorítanak le stb stb.


Itt a piroson áthajtó biciklis nő esete. Ezek miatt utálnak ennyire. Meg azok miatt akik a gyalogos előtt 2 centire száguldanak át a zebrán. Amikor nekik piros.. Meg pl amikor a járdán mennek. 12 éves kor fölött tilos járdán biciklivel közlekedni..


Ezt nem tudom felfogni. Miért nem kötik a biciklit jogosítványhoz? Nem lenne ennyi balhé, meg siránkozás.

De itt nem csak ez a gond. Hanem az is, hogy valamiért a biciklisták többsége olyan szinten ilyen hogyismondjam nagyképű, vagy ilyen "nekem nem parancsol senki" kategória.


Hányszor találkozom olyannal, hogy állok az út jobb szélén a járdára támaszkodva a pirosnál, hogy suhannak el mellettem más bringások. bele a kereszteződésbe. És még ők ordíbálnak, mert majdnem elütik.


Helyzet: váci út egyik ekreszteződése. Épp mennék át a vácin, csak várok, hogy zöld legyen ugye, mert betartom a szabályokat és nem akarok meghalni :) Ugyanúgy elsuhan mellettem egy bringás. csikorogva megáll egy autó 50km!h ról kb 10 méter alatt. És mit csinál a bringás? ott üvöltözik, hogy normális vagy? el akarsz ütni? jólvan gyere, hívom a rendőröket.

Nem értem, hogy mit akar? Hívja a rendőröket. és? Olyan mintha csak úgy lelépnék egy autó elé a járdáról. Hát kész..


2020. máj. 18. 00:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

És megint az általánosítás. az autósok általánosítanak, mert a bringás az életveszélyes, az cikázik ide-oda.. Én a rendesek közé tartozom, mert a bringámmal csak közlekedek, megyek az út jobb szélén, ugyanazokkal a szabályokkal, mintha robogóval vagy motorral mennék. vagy autóval. Hogy miért? Mert van jogosítványom. ismerem a kreszt, tudom, hogy mit szabad és mit nem. Meg alapból nem akarok kinyíratni magam.


Tudom milyen érzés amikor az úton keresztbe cikázik át előtted egy bringás. Olyan mintha egy kisgyerek rohanna át előtted az úton. Mert ilyenekre is képesek :D


És ezek az előítéletek miatt szoktak ledudálni, leszorítani az útól. szinte már nem is az aszfalton megyek sokszor. :(

2020. máj. 18. 00:44
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Na ez a kérdés kur@a jogos!!!

Felháborítóak néha.

Attól félek,hogy bajt okozok inkább dudáljanak le de addig el nem indulok míg ott ácsorog mellettem.

Én special félek már tőlük,főleg mikor utasom is van,gyerekek. Nagyon oda kell figyelni!

A jogsi is jogos lenne. Teljesen igazad van!

2020. máj. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

A buszvezetők mégis mit gondolnak magukról?

https://www.youtube.com/watch?v=j1Oalwrs2HU


A fémhegesztők mégis mit gondolnak magukról? A washingtoniak mégis mit gondolnak magukról? A kézműves-bögrefestők mégis mit gondolnak magukról?


Kiháborogtad magad egy kis általánosítással?

2020. máj. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 3as! Ez egyáltalán nem akart általánosítás lenni szerintem.

Én magam is szoktam bicajozni de én nem csinálok hajmeresztő dolgokat.

Én a régi klasszikus módon használom a bicajom.

Például manapság az sem divat,hogy kézzel jeleznének ha szándékukban áll kanyarodni valamerre.

Ez nem általánosítás mivel én is szoktam biciklizni de én abba a pár %ba tartozom akik nem okoznak traumát a sofőröknek azzal,hogy eléjük ugrálnak. Tök hirtelen ba@@zus.

2020. máj. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Ja és fordítva ezt én soha nem tapasztaltam. Mármint azt,hogy életveszélyes helyzetbe hozzon egy kocsival közlekedő.

Valószinüleg azért mert tudom,hogy kell biciklit vezetni.

2020. máj. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg se számolom, hányszor írta le a kérdező így, hogy "a biciklisták". Nem emelt ki senkit, elég kategorikusan fogalmazott.


De egyébként tudom, miről beszél és én is tapasztalom a jelenséget az utakon, csak nem szeretem a kategorizálást. Valóban nem ártana valamiféle vizsgához, vagy alap kresz-ismerethez kötni a közúton való bringázást.


"Ja és fordítva ezt én soha nem tapasztaltam. Mármint azt,hogy életveszélyes helyzetbe hozzon egy kocsival közlekedő."

Budapesti vagy? Ha igen, akkor ezt nem hiszem el neked :)

2020. máj. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan azt hiszik, mivel egyáltalán nem beazonosíthatóak utólag. Ha nem állítja meg a rendőr, akkor lényegében a piros lámpától a közúti veszélyeztetésig bármit megúszhat.
2020. máj. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

6os Pedig Budapesti vagyok.

Ha nem hiszed járj utána 😋

Na komolyra fordítva kellene egy vizsga biciklire is.

2020. máj. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Unalmas, általánosító kérdés. A közlekedők minden csoportjában vannak durva szabályszegők, csak az elmúlt hét során találkoztam furgon mögül előugró gyalogossal, sávomba index nélkül átlógó buszossal, jobbkezet meg nem adó bringással, követési távolságot nem tartó autóssal, az út közepén morzsát csipegető galambbal. Ezek egy jó részének, a galambot leszámítva, bizony van jogsija, aztán mégis varatlan helyzeteket okoz... Most akkor tényleg úgy általában a biciklisekkel van a gond és megoldja egy társadalmi szinten borzalmasan drága vizsgáztatasi és rendszámozási rendszer vagy ennél jóval összetettebb a problémakör? Szerintem az utóbbi...
2020. máj. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Egy vizsga vagy jogsi (vagy nevezzük bárminek) semmit nem segítene. Vagy ti komolyan azt gondoljátok, hogy amelyik biciklis átmegy a piroson, az azért csinálja, mert nem tudja a hogy a piroson nem szabad átmenni? Irigylem a naivitásotokat. :)


"És ezek az előítéletek miatt szoktak ledudálni, leszorítani az útól."

Nem, nem ezért szoktak. Azért szoktak, mert agresszív idióták és miattad 5 másodperccel később érnek a piros lámpához és ezért a hatalmas időveszteségért bosszút kell állniuk. A másik gyakori "érv", hogy a 'bicigliseknek' a járdán a helye, ezért majd ő jól móresre tanít.


Hozzátenném, hogy az ilyen embereknek VAN jogosítványuk, mégis a leginkább vélt (néha valós) sérelmüket közúti veszélyeztetéssel torolják meg, ami jóval súlyosabb tett egy piros lámpán áthajtásnál. Tehát itt meg is bukott a jogsis teóriátok.

2020. máj. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!