Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisták mégis mit...

A biciklisták mégis mit gondolnak magukról? Azt hiszik nekik mindent szabad?

Figyelt kérdés

Az a baj a biciklistákkal, hogy anélkül közlekedhetnek közúton egy járművel, hogy bármiféle tudomásuk lenne arról, hogy milyen szabályok vonatkoznak rájuk.


Én magam is sokszor biciklivel járok, és csakis ezek az önkényeskedő kis pesti "mert én zöld vagyok" bringás fszok miatt dudálnak le, szorítanak le stb stb.


Itt a piroson áthajtó biciklis nő esete. Ezek miatt utálnak ennyire. Meg azok miatt akik a gyalogos előtt 2 centire száguldanak át a zebrán. Amikor nekik piros.. Meg pl amikor a járdán mennek. 12 éves kor fölött tilos járdán biciklivel közlekedni..


Ezt nem tudom felfogni. Miért nem kötik a biciklit jogosítványhoz? Nem lenne ennyi balhé, meg siránkozás.

De itt nem csak ez a gond. Hanem az is, hogy valamiért a biciklisták többsége olyan szinten ilyen hogyismondjam nagyképű, vagy ilyen "nekem nem parancsol senki" kategória.


Hányszor találkozom olyannal, hogy állok az út jobb szélén a járdára támaszkodva a pirosnál, hogy suhannak el mellettem más bringások. bele a kereszteződésbe. És még ők ordíbálnak, mert majdnem elütik.


Helyzet: váci út egyik ekreszteződése. Épp mennék át a vácin, csak várok, hogy zöld legyen ugye, mert betartom a szabályokat és nem akarok meghalni :) Ugyanúgy elsuhan mellettem egy bringás. csikorogva megáll egy autó 50km!h ról kb 10 méter alatt. És mit csinál a bringás? ott üvöltözik, hogy normális vagy? el akarsz ütni? jólvan gyere, hívom a rendőröket.

Nem értem, hogy mit akar? Hívja a rendőröket. és? Olyan mintha csak úgy lelépnék egy autó elé a járdáról. Hát kész..


2020. máj. 18. 00:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

No, kedves kérdező, az autósok mit képzelnek magukról? Tegnap úgy döngetett át egy személykocsi a tilos fénysorompón, hogy nem láthatta, mióta tilos. Isteni szerencse, hogy nem csapta el a vonat. (Azért nem láthatta, mert mellékutcából fordult ki. Itt amikor tilosra vált, 1-3 perc is eltelik, mire ott a vonat lassújel miatt).


Mit képzel magáról az az autós, aki rám dudál a kerékpárúton? Hosszában halad rajta, és nem tetszik neki, hogy nem tud menni miattam.


Mit gondol magáról az a gyalogos, aki két zebra között félúton leüvölti a fejem, mert hogy neki zöldje van.


Autós dudál, mert a szabad jelzésen, zebrán kelek át, ő jobbra kanyarodik.


Mit képzel az az autós, aki körforgalomban satuzásra kényszerít, majd még neki áll feljebb?


Ezeknek van értelme?

2020. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Írod,hogy a bicikliseket dudálják le a kocsivezetők.

Ember most mondtam,hogy egy tapodtat nem mozdulok addig míg van mellettem egy bicajos. Hiába vár rám a kocsi sor,és engem dudál az utánamlévő kocsi karaván. De muszáj vagyok megvárni míg elteker mellőlem mert féltem mert olyan kiszámíthatatlan ,hogy merre fog indulni.

Mindig megvárom mert tapasztalatból mondom ,nem merek elhajtani mielőtt ő mert már milliószor megijesztettek.

2020. máj. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Sokuk nincs tisztában a szabályokkal, mert ők bizony sietnek...
2020. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, hogy nem általánosítok!!! Én is bringázom :D
2020. máj. 18. 10:34
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, arra nem gondolnak, ha bármi gebasz van, ők sérülnek meg!
2020. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
De, általánosítasz. Az a tény, hogy te is bringázol, nem véd meg az általánosítás csapdájától.
2020. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Velem is sokszor történt már meg az, hogy megyek az úton a belvárosban 20-30-al, mert dugó van, mellettem jobbra bicajosok, aztán az egyik hirtelen átvág előttem. így keresztbe átlósan. Hát nem normális az biztos! Aztán amikor satufékkel megállok és rádudálok, akkor meg neki áll feljebb, hogy el akarom ütni. A következőnél kiszállok és lefotózom a képét. aztán megyek a rendőrségre, hogy közveszélyes. Akkora szívrohamott hozott rám, és ez nem is olyan belátható utca. azt láttam ,hogy mellettem vannak, de arra nem számítottam, hogy az épeszűség határát is túllépik. Csak úgy, mintha ők lennének egyedül a földön. csak úgy ekresztbe átmegy előttem. miközben és megyek.


Ja meg amikor egyirányú utcán szembe jönnek :D Ott is üvöltöznek, hogy el akarom ütni, pedig csak egyszerűen nem férünk el. és én megyek szabályosan.

2020. máj. 18. 12:46
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

biciklisták többsége nem olyan, amit leírsz, hanem normális.


A deviáns elemek vannak kisebbségben. Csak ők feltűnőek.


Minden közlekedési eszközön vannak közveszélyesek. Sajnos nem mindenkinek sikerült szocializálódnia.


Aki olcsó kő bunkó, az nem zöld, mert a zöld kő nem olcsó.

2020. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

„Ezt nem tudom felfogni. Miért nem kötik a biciklit jogosítványhoz?”


Szerinted azért hajt át egy biciklis/autós a piroson, mert azt hiszi, át lehet hajtani rajta?


„Hanem az is, hogy valamiért a biciklisták többsége olyan szinten ilyen hogyismondjam nagyképű, vagy ilyen "nekem nem parancsol senki" kategória.”


ahogy az autósok többsége, sőt úgy általában a magyar emberek többsége is

.

„Meg pl amikor a járdán mennek. 12 éves kor fölött tilos járdán biciklivel közlekedni..”


Ja, meg akkor, ha az úttest biciklis közlekedésre alkalmatlan.



„És ezek az előítéletek miatt szoktak ledudálni, leszorítani az útól.”


nem azért szoktak leszorítani, mert Proli Géza autóba ül, és másokon vezetni le a feszültséget, ahelyett hogy lefogyna és rendbe hozná az életét.

2020. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!