Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi célja van a képen a kétirán...

Mi célja van a képen a kétirányú forgalmat jelző táblának?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy ha a sütőde felöl érkezik az autó kötelező haladási irány jobbra miatt kanyarodnia kell az egyirányú utcára (oktatóm úgy tanította ha jobbról jövök jobbra ha balról jövök bal oldalára érkezek az egyirányúnak). Kissé fura nekem ez a parkoló, emiatt is a kérdés. Szóval a kétirányú táblától már az egyirányúk kétirányúnak számítanak? Mivel a másik végükön behajtani tilos tábla van nem lehetnek azok. Másik ötletem, ami értelmesebb, hogy a felső sinai utcán arra hívja fel a figyelmet, hogy a zsákutcába behajthatnak így ha az alsó sinaira akar kanyarodni az illető ne balról tegye az egyirányúról, hanem jobbról mert át ér a zsákutcába. Kérdésem jól értem e? Kétirányú táblát tanulásom alatt csak betorkolló út után láttam. Meg az alsó sínais kétirányú tábla is az egyirányú utáni kétirányúra hívja e fel a figyelmet.

#KRESZ #kétirányú forgalom
2020. máj. 11. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Köszönöm a válaszokat. Tényleg csak érteni szeretném a dolgot.

2020. máj. 11. 19:22
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Mivel ez egy veszély jelző tábla, a veszélyes hely előtt 50-100 méterrel kell kihelyezni. Tehát nem a tábla vonalától lesz kétirányú a közlekedés, hanem azt követően 50-100 méteren belül.
2020. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Beugrott most ez az 50-100 m a kreszből. És ha az elágazásnál nincs már további egyirányú tábla akkor kétirányú (ahogy előre jelezte a tábla) értem most már köszönöm.

Annyit hozzátennék, hogy tudok olyan kereszteződést ahol elég rövid az utca is, így csak pár m-rel a betorkollás előtt van kitéve a tábla.

2020. máj. 11. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

- Jobbra kötelező haladási irány azért van mert az egyenesen lévő utcába behajtani tilos (másik fége felől egyirányú)

- A kétirányú közlekedést jelző tábla után várhatóan már nem egyiárnyú

- a zsákutca tábla pedig azért van, mert a z akkor még kétirányú út beletorkollik egy szemből egyirányú utcába, ahol szabályszerűen nem haladhatsz tovább (hmm...én pont egy ilyen utcában lakom, a zsákutca a házunk elé van kitéve...:))

2020. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A másik ötleted a helyes.


A veszélyt jelző (háromszög alakú) táblákat a veszély előtt adott távolságra kell kihelyezni.

Tehát kb. ezt jelenti: "Vigyázat, ez az egyirányú utca 50 méter múlva kétirányú lesz."

2020. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor ha jól értem az összes választ a veszélyt jelző háromszög tábla figyelmeztett, hogy hamarosan kétirányú forgalomra lehet számítani, de nem a táblától kétirányú.

Köszönöm a segítséget mennek a jó kezek.

2020. máj. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!