Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti itt indexelnétek?

Ti itt indexelnétek?

Figyelt kérdés

[link]


Nem szoktam indexelni, mivel szerintem ez a gyakorlatban egyenes. Vagy épp határeset?

Kellene itt indexelni?



2020. máj. 7. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Mármint ha itt kereszteznéd az 5-ös utat?

Én indexelnék. Előtted és utánad sem árt ha tudják merre mész. Különösen a szembejövő miatt.

2020. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Mármint ha itt kereszteznéd az 5-ös utat?"

Igen, így gondoltam.

2020. máj. 7. 11:24
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem a kérdést. Itt mi nem egyértelmű? Ha egyenes mész tovább, akkor nem kell indexelni. Ha meg jobbra bekanyarodsz a kínai bolt felé, akkor egyértelműen kell indexelni, mert sávot váltasz.
2020. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

3-as, nem egyértelmű a kérdés, de a keresztező irányra vonatkozik. Ez bizony egy eléggé cifra hely, mert nem mindegy, hogy egy vagy két kereszteződésként kezeljük. (Ugye a mellékutakról a főútvonalra balra kanyarodás esetén nem mindegy, hogy màr a főúton haladókènt kezeljük vagy kanyarodó forgalomkènt!)


Én igazából indexelnék, két külön kereszteződésként kezelve a helyzetet, ha “egyenesen” megyek, míg egy kereszteződésként, ha balra kanyarodnék a főútvonalra. Ez a legbiztonságosabb irányba mutató döntés.

2020. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Bal index, majd jobb index.

Többletinfót adhatsz, ha nem megtévesztő, így szerintem nem az.

2020. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat! Akkor ezentúl majd indexelek. :)
2020. máj. 7. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

# 4/6 Időpont ma 11:39

Mármint hogy a Stop-táblás keresztutcából kanyarodik ki? Akkor is egyértelmű. Van egy főútvonal, és két abba torkolló mellékút. Bármelyik irányból bármelyik irányba kanyarodva kötelező az irányjelző, kivéve ha a főúton halad tovább egyenesen.

2020. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Én indexelnék, mert ha jön mögöttem valaki, így nyugodtan besorolhat jobbra mellém és nem kell megvárnia míg elmegyek.
2020. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek én is ilyen utcákat. Erre nincs konkrét szabály, a KRESZ szerint is lehet vitázni ezen. Igazából kedvemtől függ, van hogy nem indexelek, van, hogy indexelek balra és jobbra is utána. Meg olyan is van, hogy balra nem indexelek, de mikor letérek "jobbra", akkor villantok 3at. Tényleg nagyon relatív.
2020. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es, valóban indexelés tekintetében mindegy, kell így is -úgy is.


De elsőbbségadás tekintetében nagyon nem mindegy, hogy védett úton haladó vagy azonos rangú útról balra kanyarodó járműnek számítasz, azaz igenis fontos kérdés, hogy most ez itt egy kereszteződés vagy két kereszteződès egymáshoz közel.

2020. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!