Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan veled, hogy...

Volt már olyan veled, hogy elfelejtetted a KRESZ-t és nem tudtad "most mi van"?

Figyelt kérdés

Most eljött az idő, elmondhatod.


Megteszem én is.


Van egy lakása Anyukámnak egy lakó-pihenő övezetbe, naponta nem is, de 22 éve mióta élek arra járok mondjuk hetente kétszer. 5 éve vezetek. Két hónapja jött jobbról egy autó és nem álltam meg akkor jöttem rá, hogy jobbkéz szabály van ott érvénybe. Fel sem tűnt.


Ez egy nagy hiba volt, de időbe fékeztem.


Akkor egy egyértelmü kereszteződésnél balra kanyarodtam és beálltam úgy, hogy aki főútról jött volna vagy aki egyesen jön nem fért volna be tőlem.


Ja meg egy nagyon durva is volt. De az megvan videón mert használok kamerát. Ott balra kanyarodtam főútról és jött szembe egy manus jobbra ment volna én meg elé, de fékezett. Aztán amikor megállt mert egy helyi gyár parkolójába láttam megállnj visszafordultam és bocsánatot kértem tőle, mondta, hogy aki nem vezet azzal ilyen nem történik. Mondjuk én is így vagyok vele.


2020. máj. 2. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem volt még.


Olyan volt már, hogy mondjuk a tábla rossz helyen volt (pl. fa eltakarta, nap a szemembe sütött, stb.) és ezért rosszul cselekedtem, de olyan hogy alap (elsőbbségi) kresz szabályt elfelejtsek, soha.

2020. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem mindenkinek volt ilyen, de az oktató megakadályozta a bajt :D


Fél éve van jogsim, majdnem minden nap vezetek 50km-t. Első hónapban volt olyan, hogy majdnem nekimentem valaminek, nem tudtam, hogy abban a helyzetben hogy kell cselekedni, lefulladtam, ezért elsőbbségemről lemondtam stb. De ez mindenkivel megesik, főleg ha dízelről benzinesre vált mint én.


A lényeg, hogy abban az időben a körülöttem lévők megoldották a problémát, most meg hogy megy kb. minden már én oldom meg másoknak a hülyeségeit. Gyakorlat teszi a mestert.

2020. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nem, hogy elfelejtettem, mit kellene csinálni, csak olyan, hogy nem vettem észre valamit. Ez mindenkivel előfordul.

Pl. evidensnek tűnik, hogy egy adott széles út végig elsőbbséget élvez, megyek nagy bátran, aztán kiderül, hogy a keresztező kis mellékutca mégis jobbkezes, és pont jön valaki.

Vagy kereszteződésnél, apró kis körforgalomnál nem hajolok eléggé előre, és pont olyan sebességgel változtatom a pozíciómat, hogy az A-oszlop végig kitakarja az elsőbbséggel rendelkező autót, gyalogost. Aztán mikor mégis kibukkan a takarásból, akkor kell egy nagyon fékeznem.

Meg ilyenek. Előfordul néha, de balesetet még nem okoztam az elmúlt 32 évben. Egy balesethez két hülye kell általában. Ha én hibázok, egy másik, figyelmes sofőr kivédi a balesetet, ha a másik hibázik, akkor meg én védem ki. Az azért sokkal-sokkal gyakoribb, hogy nekem kell kivédeni más hibáját.

Ki még nem szálltam, de ha kell, bocsánatot integetek az illetőnek, ha én voltam a hülye.

2020. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább külföldön kerültem olyan helyzetbe, hogy nem voltam biztos a dolgomban. Mondjuk Albániában nem tudtam, hogy a hangos dudálás vagy a szélesebb út biztosít elsőbbséget. De mondjuk Belaruszban is volt nagy meglepi, amikor a kiegészítő zöldre kanyarodva a keresztező úton csőstül jött a forgalom, ahogyan mondjuk ritkábban járt országokban a körforgalmak között akadt jobbkezes. Vagy amikor keskeny hegyi úton szembetalálkozol más járművel és rögtön kitűnik, hogy nem helyi vagy, mert azt várod, hogy majd a lefelé haladó húzódik félre. Ilyenek voltak.
2020. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem volt pár ilyen. Amikor tanultam vezetni, akkor jobbra merőleges előre parkolást csináltuk, átmentem a másik sávba, ahogy kell, de ott lefagytam, és csak néztem, ahogy megy a padka felé a kocsi, oktatóm rántotta vissza a kormányt. Aztán volt, hogy nem vettem észre biciklist vagy gyalogost az A oszloptól. Lefulladtam többször, és akkor se tudtam mit csinálni, csak ültem a körforgalom előtt, akkor is oktatóm avatkozott be és indította a kocsit. Amikor már megvolt a jogsim, akkor egyszer kikanyarodtam egy kocsi elé, rajta múlott, hogy nem kapott telibe oldalról. Aztán sokáig jártam ugyanazon az útvonalon, lakott terület tábla, csodálkoztam, hogy miért lassít mindenki 50-re, én mindig 60-70-el mentem, aztán hónapokkal később vettem észre, hogy kamera van ott, meg ki is van táblázva. Meg olyan volt még, hogy jobb kanyar előtti lejtőn előztem, közben megláttam, hogy jön szembe egy kamion, akkor se csináltam semmit, lefagytam, csak nyomtam a gázt, és reménykedtem, hogy nem halok meg, végül szerintem mindketten fékeztek, és így pont befértem.
2020. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13 éve van jogsim, de felvállalom, hogy a rendőri karjelzésekből egy kukkra sem emlékszem. Meglennék lőve, ha első lennék a sorban.
2020. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanulóvezetőként állandóan. Szerintem sok embert elütöttem volna, ha az oktatóm nem avatkozik bele. De ez mindenkivel megesik tanulóként. Mindenki máshogy tanul, én pl bazi sok forgalmi hibát elkövettem, viszont másodjára már eszembe jut, hogy mit kellett volna tenni.
2020. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!