Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyhogy ilyen kevés ember...

Hogyhogy ilyen kevés ember viszonyul "kritikátlanul" az egyre jobban terjedő egyéni motorizációhoz (autózáshoz)?

Figyelt kérdés
Van jogosítványom, szerettem is az autózást, de ha az ember kinyitja a szemét, láthatja, hogy nincs igazán jövője annak, hogy minden egyes felnőtt személy autót szeretne vásárolni, egy egalitárius (egyenlő) világban pedig maradéktalanul meg is tehetnénk. Végülis így is szinte mindenki megteheti, mert százezer forintért is elérhető ez már, nem is olyan "szutyok" autókkal. Nem fura hozzáállás ez? Vagy Ti úgy látjátok, felnő az a generáció (majd), akinek nem életcél a kocsi?

2020. ápr. 29. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Majd ha az ember végre felnyitja a szemét és rájön, hogy a kapitalizmus nem a jövőbe vezető út, akkor - és csak akkor - jöhet el az, hogy az egyéni tulajdon imádata és bálványként tisztelése helyett a közösre is sajátként tudjunk tekinteni.

Egyelőre ez még nagyon messze van, jelenleg a közös lónak még túrós a háta...

2020. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Én imádok vezetni, és éppen ezért nem tetszik, hogy mindenkinek van kocsija, ismerek olyan családokat, ahol konkrétan 4-5 van, több, mint ember. Ha ez így folytatódik, akkor nem fogom szeretni a vezetést, mert semmi élvezetet nem nyújt a dugóban ülni, de már egy eldugottabb, két falu közötti úton se lehet végigmenni úgy, hogy ne jönnének szembe 10-en. Úgyhogy én sokkal szívesebben vezettem volna a 80-as, 90-es években, amikor harmadannyi kocsi volt. Hosszú távon nem is lehet fenntartani ezt, nem alkalmas rá az úthálózat, nálunk nem lehet 2x6 sávos utakat építeni, mint az USA-ban.
2020. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, mentek a pozitív jelek.

Viszont. ha valaki azt mondja, hogy szeret vezetni, az ugye belátja, hogy végül is ugyanezt mondhatja jogosan mindenki más is. Tehát itt dől egy kicsit az egész, hogy a kevés autó még bele is férne, csakhogy már minden 20 év körüli ismerősöm szeretne, ez pedig nem vet jó fényt a jövőre. Ha mindenki autózhat, sokan fognak, ha senki, akkor pedig sajnos valamennyire mindenkinek le kell mondania róla (hacsak nem lesz valami kvótarendszer).

2020. ápr. 29. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem is értem miért jön ide a kapitalizmus vs. szocializmus kérdés...

Az autónak rengeteg előnye van, és státuszszimbólum. Ezt lehet tagadni, de az emberek 99%-ának az. Nem azzal van a baj alapvetően, hogy sok autót akarnak az emberek birtokolni. A használatot kell ésszerűsíteni. Ehhez meg értelmes tömegközlekedés, P+R stb stb kellene, hogy legyen alternatívája az autózásnak.

2020. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

"Nem is értem miért jön ide a kapitalizmus vs. szocializmus kérdés..."

Ez szomorú, de sajnos jellemző a mai generációra. Mindig csak a birtoklás, ész nélkül, mert státuszszimbólum.

Mennyivel más lenne a világ, ha az intelligencia lenne a státuszszimbólum, meg hogy ki mennyit tett a közösségért, az emberi fajért, a haladásért! De sajnos ezt mindenki leszarja, az ember csak akkor érzi magát embernek, ha nagyobb, több és drágább van neki... bármiből.


Egy ideális világban nem lenne saját autód, mert minek? Egy ideális világban az autó közlekedési eszköz, nem műtárgy, nem péniszhosszabbító.

Egy ideális világban ha el akarsz jutni A-ból B-be, nem feltétlen SAJÁT TULAJDONÚ közlekedési eszköz kell hozzá, ott áll a közös, beleülsz, közlekedsz.

Ha pedig azt akarod érezni, hogy te mekkora májer vagy, lehet gyűjteni mást is, nem feltétlen olyan tárgyakat, amik kvázi élhetetlenné teszik a világot.

2020. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
#5: A szocializmusban is megvolt a "saját" autója annak aki megtehette. Kár, hogy ilyen szinten ledegradálod a témát. A szocializmus/kommunizmus, mint világrend megbukott. Lehet szépíteni, de az emberi természet önmagában alkalmatlanná teszi, hogy ezek a dolgok bármilyen formában is működőképesek legyenek.
2020. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem is én kevertem ide a szocializmust.

Én arra próbálok rávilágítani, hogy a kapitalizmusban az autó sokaknak kizárólag státuszszimbólum, nem közlekedési eszköz, ami az eredeti célja lenne.

Az pedig azt hiszem nem engem minősít, hogy ha a kapitalizmus negatívumait említem, egyből a bukott kommunista diktatúrákra asszociálsz, mint egyetlen lehetséges alternatíva.

Valóban, az ember jelenlegi mentalitása mellett nehezen elképzelhető a közös tulajdon, de ettől még lehet egy elképzelhető lehetséges jövő.

2020. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az ertelmes valaszokat!
2020. ápr. 29. 16:55
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

[link]


De valahol olvastam erről magyar vonatkozásban is, csak akárhogy kerestem nem találom a cikket pedig asszem TC-s volt, ami szintén azt taglalta, hogy az országban is egyre kevesebben tesznek le jogsit. Mondjuk ezt én is látom ismerősi körben. Pl 7-en voltunk osztálytársak erről a településről, 5 fiú 2 lány, és ebből nekem van jogsim és egy lánynak, holott jelenleg 26-27 évesek vagyunk mind.

És ez csak egy ksi település, nagyobb városokban, főként Bp-en ahol van tömegközlekedés rendesen, ott elvileg még kevésbé érzik szükségét.

2020. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, 32-en voltunk osztálytársak gimiben, 2013-tól 18-ig, amikor ballagtunk, akkor kb. 5 embernek nem volt csak jogsija. Azóta közülük is páran megcsinálták, illetve 4 embernek van kocsija is az osztályból. Vidéken élünk, a többség Pestre ment tanulni, ott felesleges, de akinek van, az hétvégente megy vele, ha hazajön, én használom csak minden nap, mert nem messze az otthonomtól járok egyetemre.
2020. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!