Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Feljelenthet ez miatt?

Feljelenthet ez miatt?

Figyelt kérdés
A falu vége táblánál elkezdtem gyorsulni 90 re, az ember is, de sajnos nem vettem eszre, és büntetőfékezett, de nem volt ütközés, feljelenthet?
2020. ápr. 19. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ő büntetőfékezett, mert te gyorsítottál? Nem hagytad, hogy megelőzzön, vagy mi történt?
2020. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a szövegnek semmi érteme sincs.
2020. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, de miért jelentene fel? A büntetőfékezés veszélyhelyzet okozása, sokkal súlyosabb, mint a gyorshajtás. Meg nem történt semmilyen kár, csak a hülyék mennének így a rendőrségre, meg akiknek rengeteg szabadidejük van. Meg persze az önkéntes rendőrök, akik a radarszemükkel látják ha valaki 50 helyett 52-vel száguldozik.
2020. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az történt, hogy a mi kis barátunk azt gondolta, hogy a leharcolt E36-os BMW-vel kigyorsít 90-re még a "település vége" tábla előtt, mert az olyan menő, csak azzal nem számolt, hogy a tábla előtt van még egy kereszteződés ahol az előtte haladó gépjármű lekívánkozik fordulni. Ez nem büntetőfék volt kérdező, ne próbálj kibújni a felelősség alól!

Egyébként ha nem történt baleset, akkor semmi nem lesz belőle, de remélem tanultál az esetből és legközelebb kivársz a tábláig.

2020. ápr. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom elképzelni, hogy a mögötte jövő már elkezdte előzni, majd a kérdező elkezdett gyorsítani 90-re, mert nem nézett a tükörbe. Erre a másik bepöccent és az előzés után büntifékezett.


Ha ez történt, akkor feljelenthet, hogy akadályoztad az előzést, de kb. esélytelen, hogy bármi is legyen az ügyből, főleg ha felvétel sincs. De akár te is feljelentheted, hogy indokolatlanul vészfékezett, ennek kb. ugyanannyi értelme lenne.

2020. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz ebből semmi. Mostanság eléggé ráálltak erre a büntetőfékezésre, simán meghurcolhatnák érte.
2020. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdező arra kíváncsi, hogy feljelenthetik-e azért, mert nem vette észre, hogy az ember is gyorsul?
2020. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!