Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Feljelenthet a károsult, ha...

Feljelenthet a károsult, ha balesetet okoztam?

Figyelt kérdés
Koccanásos balesetem volt, én voltam a felelős, felelősségemet el is ismertem. Személyi sérülés nem történt, kitöltöttük a kék-sárga baleseti bejelentőt. Másnap azzal talált meg a károsult, hogy a biztosító nem fogja kifizetni neki a javítás teljes költségét, ezért a különbözet felét fizessem ki majd neki, mert ő nagyvonalú. Ha nem vagyok hajlandó azt mondta, polgári peres eljárásban feljelent. Van erre bármilyen jogalapja?

2018. júl. 25. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nincs, ezért van a kfb, majd a biztosítóval pereskedik.
2018. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi az a kár , mert ha nem nagy akkor lehet jobban járnál mind kifizetni, mert a biztositási besorolásod annyit fog változni hogy jóval több lesz a kfb.
2018. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, kitöltöttétek, aláírta, innen ez ennyi. Arról nem beszélve, hogy úgymond ez sajnos bevett trükk egy kis " fájdalomdíjra "
2018. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem jár neki semmi.

A KGFB terhére történő kártérítés nem járhat értéknövekedéssel. Ezért számolnak fel avultatást.

Ha jelentkezik, közöld vele, hogy az eddigi beszélgetések hangfelvételeinek birtokában feljelented zaklatásért, ha még egyszer jelentkezik.

2018. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Na azt véletlen se mondja, hogy hangfelvétel van, ugyanis a másik fél beleegyezése nélkül nem vehetné fel szóval, még őt vennék elő.
2018. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem feljelent (azt hatóságnál, bűncselekmény esetén lehet), hanem polgári pert indít.


Egyrészt tény, hogy a biztosító nem a teljes kárt téríti meg, levon avulási költséget. Idősebb járműnél ez azt jelenti, hogy csak a helyreállítási költség kisebb részét térül meg.

A különbség az a kárt szenvedett anyagi vesztesége, ezt a pénzt nem költötte volna az autóra, ha nem sérül. Igaz, hogy új alkatrészt kap (pl. ajtó, csomagtartó fedél, stb.), de neki tökéletesen megfelelt a régi is. Mivel a többletkiadást te okoztad neki, tőled követeli a különbséget.


Csakhogy! Módja van arra, hogy a biztosító által felkínált összeget elfogadja, és számla bemutatása nélkül, abból végezze el a javíttatást. Így, szóba jöhet használt alkatrész is. És abból olcsóbban megoldható a javítás, akár nem is fizet rá; akár maradhat is pénze. Ha neki új alkatrész kell, akkor az az ő választása, gyarapodik, ezt okkal nem téríti a biztosító. És, nyilván, te sem.


A bírósági eljárás (ha tényleg rászánja magát, nem csak fenyeget), vélhetően hosszadalmas lesz, sokára kerül sor tárgyalásra, és számra is költséges; pláne, ha nem ítélik meg neki a per tárgyaként szereplő összeget, vagy csak részben ítélik meg; a fentiek miatt.


Ha velem tenné, simán ajánlanám neki, hogy indítson pert. Igaz, ezügyben, a kibicnek semmi sem drága.

2018. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Igazából pereskedni mindenkinek joga van, és ebben az esetben egy nagyon jó ügyvéddel még esélye is lenne nyerni valamit ellened, de csak kicsi, nem nagyon éri meg ilyenbe beleszállnia. Nem foglalkoznék vele.


Egyébként több esélye van a biztosítót perelni ha az valóban nem állja a reális költségeket (amibe beleszámít az avulás is persze).

2018. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Vagy a kárszakértő nézett el neki valamit, vagy egy ótvar régi romhalmaz lehetett, mert 12-15 éves korig simán belefér a biztosító által fizetett összegbe a javítás. Még azt is el tudom képzelni, hogy a haveri szervízben "okosban" megcsináltatott még ezt-azt.
2018. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs jogalapja. Majd pereskedik a biztosítóval, aztán vagy megnyeri vagy nem, ez már nem a te dolgod.
2018. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a megerősítést. Én is így gondoltam. Az indoka pedig az volt, hogy a 7 éves autóját ő még márkaszervízbe hordja, az meg drága.

Ezenfelül még azzal fenyegetőzött, hogy az autóbérlését is kifizetteti velem, meg hogy emiatt lemondta a nyaralását és azt is.

2018. júl. 25. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!