Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyerekülést rakhatok az első...

Gyerekülést rakhatok az első ülésre?

Figyelt kérdés

2 és fél éves a fiam hosszabb útra megyünk és az 5 hós kislányom mellé hátra kéne ülnöm de ha bent van a fiam gyerek ülése én már nem férek be.

Légzsák van.Nem tudom hogy csak hátrafelé néző gyerekülést nem lehet vagy egyiket sem.

Valaki tudja?


Válaszokat előre is köszönöm!!!


2010. júl. 26. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolt légzsák mellett, és KIZÁRÓLAG menetiránynak háttal teheted az első ülésre a gyerekülést.
2010. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.


Bemásoltam neked a KRESZ idevonatkozó részét.

2010. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Menet iránnyal hátal?De úgy egy 3év körüli gyerek nem tud bele ülni! A fiamat szeretném előre ültetni.
2010. júl. 26. 14:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló,köszönöm! Tehát nem.

Még egyszer köszönöm!

2010. júl. 26. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekülést kell menetiránynak háttal bekötni. Csak így ülhet elöl. Gyerekülés nélkül meg sehogy!
2010. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első ÉS második vagyok :-)


Így van, a 3 évesed már nem ülhet elöl, mert a gyerekülésben nem tudod háttal bekötni, mert nem fér el a lába.

Csak a picit tudnád a hordozóban előre tenni, menetiránynak háttal.

2010. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Végül is a gyermekeim biztonsága az első!!!Minden más másodlagos!
2010. júl. 27. 09:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek , akkor nem fog semmit se látni az útból :D De a biztonság az első !
2010. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!