Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kéne büntetni a túl lassan...

Kéne büntetni a túl lassan haladókat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem csak a túl gyorsan, hanem a túl lassan haladók is életveszélyesek...


Rengetegszer látni, hogy bevág elém egy nyanya az ámok-előzésből, ahol hihetetlen hipersebességgel, kemény 45 km/h-val előzött, és lelassít 25-30-ra.. Én persze, hogy satufékezek, mögöttem meg anyáznak, hogy mi a fsz van... És így halad tovább a szépkorú hölgyemény..

Nem csak veszélyes, ráadásul fel is tartják a forgalmat.. Nagoyn nagy dugót képes okozni egyetlen olyan autós, aki a saját tempójukban szeretne haladni..


Egyszer volt is a rádióban (kocsiban hallgattam) ott mondta a kreszdoki, vagy nem tudom hogy hívják, hogy minden autósnak kötelező az út RITMUSÁHOZ IGAZODNI! se gyorsabban, se lassabban...



A másik a tanulóvezetők..

A tanulóvezető kiszámíthatatlan.. Nem figyel, össze-vissza megy, jobbra indexel, de balra kanyarodik, vagy nem is indexel.. Oké, még tanulja, de azért azt nem forgalomban kéne... Vagy vigyék olyan helyre, ahol kisebb a forgalom.. Erről az oktató tehet..

Főútra kiviszik szerencsétleneket, látom h,ogy a szembesávban már könnyes szemmel vezet az árokban annyian dudálnak, villognak és előznek..


Érdekes, amikor én tnaultam, pontosan 3 hónapja van meg a jogsim amúgy, én mindig alkalmazkodtam a többi autóshoz.. És érdekes elsőre meglett a gyakorlat.. Külön dicséretet is kaptam a vizsgabiztostól, hogy végre olyan, aki úgy vezet, mintha 40 éve vezetne..

Ez olyan nehéz? Van egyenes út, nyugodtan lehet gyakorolni a követési távolságot például..



Most itt az a kérdés, hogy szerintetek büntetni kellene-e a lassan vezetőket? ÉÉÉSSSS az oktatóknak meg kéne szabni, hogy milyen tudású tanulót hová vihetnek?


2020. márc. 10. 17:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%

#19

A versenyzést hagyd meg a versenypályákra.


Amikor 2. helyezést érsz el, akkor mennyire büntetnéd magad?


Igen, közúton te vagy a veszélyesebb, mint a megengedettnél lassabban haladó autós.

2020. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

Kutyagumit se ér a ralitudásod, ha közben az autópályán majdnem ráfutásos balesetet okoztál.


A magyarázkodásod, felelősséghárításod meg szánalmas:

Ad1: Bárki mehet a középső sávban, ha épp előzésben van vagy ha tömöttek a sorok. Akár kamion vagy suzukis nagymama is.

Ad2: Autópályán nincs (nem lehet) beláthatatlan kanyar.

2020. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Hmm érdekes.. Ezt egyébként miből feltételezed? Vagy nem érted amit írok? relexeim még nálad is 50x jobbak, bármilyen helyzetből "kimentem" magam..


Én okozok balesetet, amikor friss jogsim van? Mintha tegnap lett volna a vizsga, tudom mi szabályos és mi nem.. És sajnos jobban, mint azok akik már idősebbek és "emlékezetből" rutinból vezetnek...


Mert én, ha kell felmondom egy szuszra a teljes kreszkönyvet.. Kivéncsi vagyok, hogy közületek ki az aki utánam csinálná :)

2020. márc. 10. 21:04
 24/29 anonim ***** válasza:
89%

#23

Tökéletesen értem, amit írsz.


20-30 év múlva (vagy egy baleset után) majd te is megérted, és megértőbb leszel a többi közlekedővel szemben.


Addig meg jó versenyzést kívánok, a versenypályákon.

2020. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj kedves kérdező, de ha ennyire "rutinos" és KRESZ huszár sofőr lennél, mintahogy előadod magad akkor nem lenne szabad, hogy váratlanul érjen az, hogy egy 3 sávos autópályán a kapaszkodó sávban 80-al "tötymörög" egy személygépkocsi. (Ugyanis autópályán a minimum sebesség 60km/h, indokolt esetben lehet lassabb is) A külső sáv nagyon sokszor tele van tömve kamionokkal és nagyon sokan kényelmetlenül érzik magukat, ha két 40 tonnás szerelvény közé vannak szorítva. Ezeket a helyzeteket én is utálom, ebből kifolyólag én is a kapaszkodó sávot veszem igénybe. Érdekes módon senkit sem szoktam feltartani, mert aki tempósabban szeretne haladni az gond nélkül megelőz a belsőben. Egyébként ne haragudj meg, de szerintem kicsit el vagy szállva magadtól. Én örülök neki, hogy versenyzel és sokakat megszégyenítő reflexeid vannak, de ha a közúti forgalomban veszel részt akkor legyél képes úgy felfogni a dolgot, hogy nem mindenki rendelkezik hozzád hasonló adottságokkal és ha ne adj Isten, kapsz az autópályán 130-nál egy jobb első durr defektet vagy rosszabb esetben kitörik a kerék akkor ne lepődj meg ha egy mami ijedtében majd rád rántja a kormányt. Profik is elszállhatnak, mely nem feltétlenül az önhibájukból következik be.


Hogy kellene e büntetni a lassan haladást? Az INDOKOLATLAN lassan haladást igen.


További balesetmentes kilómétereket, a versenypályán pedig sok aranyat :)

2020. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
75%

Az indokolatlan lassan hajtást én is büntetnem, de csak lakott területen belül. Törvényi hátteret ennek konnyen lehetne biztosítani, tehát ez nem ellenerv.


Tanulovezezoket viszont nem bantanam.


Amúgy a kérdező is egy jó nagy barom. Rally, na persze :)))))

2020. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Majatom ***** válasza:
100%

Aláírom, hogy sokszor balesetveszélyes lehet, ha valaki nagyon lassan halad, viszont annak mindig oka van, és büntetés kilátásba helyezésével gyorsabb tempóra kényszeríteni valakit, mint amit Ő maga biztonságosnak tart, na az az igazán balesetveszélyes.


A tanulóknak meg (a gyengébb képességűeknek is) olyan forgalomban kell megtanulni biztonságosan vezetni, amilyenben majd később is vezetni fognak. Képzeld el, mi lenne, akkor ha a gyengébbeket mindig csak gyér forgalomba vinné az oktató, aztán meg mikor már meg van a jogsija, és egyedül van, akkor pánikol be a nagy forgalomban.

2020. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
85%

" Rengetegszer látni, hogy bevág elém egy nyanya az ámok-előzésből, ahol hihetetlen hipersebességgel, kemény 45 km/h-val előzött, és lelassít 25-30-ra.. Én persze, hogy satufékezek, mögöttem meg anyáznak, hogy mi a fsz van."

AZért ha téged 45-tel meglehet előzni, nagyon megkellene téged büntetni.

2020. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én még mazsola vagyok pár hétig, de a leirtak nem jellemzőek rám.

Az oktatóm a normális tempót tanítja. 50el megyek városban, 90el városon kívül, nulláson 110el. Így is bevagnak elém, ezzel engem fékezésre kényszerítenek rengetegszer.

2020. márc. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!