Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kéne büntetni a túl lassan...

Kéne büntetni a túl lassan haladókat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem csak a túl gyorsan, hanem a túl lassan haladók is életveszélyesek...


Rengetegszer látni, hogy bevág elém egy nyanya az ámok-előzésből, ahol hihetetlen hipersebességgel, kemény 45 km/h-val előzött, és lelassít 25-30-ra.. Én persze, hogy satufékezek, mögöttem meg anyáznak, hogy mi a fsz van... És így halad tovább a szépkorú hölgyemény..

Nem csak veszélyes, ráadásul fel is tartják a forgalmat.. Nagoyn nagy dugót képes okozni egyetlen olyan autós, aki a saját tempójukban szeretne haladni..


Egyszer volt is a rádióban (kocsiban hallgattam) ott mondta a kreszdoki, vagy nem tudom hogy hívják, hogy minden autósnak kötelező az út RITMUSÁHOZ IGAZODNI! se gyorsabban, se lassabban...



A másik a tanulóvezetők..

A tanulóvezető kiszámíthatatlan.. Nem figyel, össze-vissza megy, jobbra indexel, de balra kanyarodik, vagy nem is indexel.. Oké, még tanulja, de azért azt nem forgalomban kéne... Vagy vigyék olyan helyre, ahol kisebb a forgalom.. Erről az oktató tehet..

Főútra kiviszik szerencsétleneket, látom h,ogy a szembesávban már könnyes szemmel vezet az árokban annyian dudálnak, villognak és előznek..


Érdekes, amikor én tnaultam, pontosan 3 hónapja van meg a jogsim amúgy, én mindig alkalmazkodtam a többi autóshoz.. És érdekes elsőre meglett a gyakorlat.. Külön dicséretet is kaptam a vizsgabiztostól, hogy végre olyan, aki úgy vezet, mintha 40 éve vezetne..

Ez olyan nehéz? Van egyenes út, nyugodtan lehet gyakorolni a követési távolságot például..



Most itt az a kérdés, hogy szerintetek büntetni kellene-e a lassan vezetőket? ÉÉÉSSSS az oktatóknak meg kéne szabni, hogy milyen tudású tanulót hová vihetnek?


2020. márc. 10. 17:56
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Értem, hogy ennyire véditek a lassan vezetőket, de ne mcsak az az egy példa létezik ,hogy a 18 éves srácocska siet haza, de nem tud, mert a maminak a lába nem elég hozzú, hogy lepadlózza az 1.1-es swiftet..

HANEM: veszélyes is..


Autópályán, a gyorsítósávban 115-el indexelve megyek be a középső sávba, és hirtelen előttem lesz egy 80-al hasító mama, vagy tanulóvezető..


Na ez az életveszélyes.. 130-as táblánál. Mintha 50-es táblánál gyalog tempóban haladnál.. kb..


Nekem fékezni kell, mert se balra, se jobbra nem tudom kikerülni, és mögöttem már áll 3 autó.. És kész a dugó.. És ez miért? Mert nem képesek a lassú sávot használni akik alssan mennek. És a tanulóvezetőt is, a szerencsétlent kiviszik KÖZÉPRE, hogy tanulja mit kell csinálni. De nem 70-80-al!!!!! Az oktatóknak oktatni kéne a ritmusos együtt haladást a tömeggel! "Katika, nem kell félni, lépj rá a gázra! csak gyorsabban fogunk menni, semmi más nem történik.. Meg kell nyugtatni, mert ha fél, akkor pánikolni fog, ha pánikol, akkor baleset lesz a vége.. Egyébként sokkal könnyebb vezetni, ha ugyanakkora sebességgel mész, mitn a többi autós.. Próbáljátok ki.. AZOK IS, akik gyorsan mennek!!! Olyan, mintha állna mindenki.. Mindent látsz..


Ha viszont lassabban mész mint a töbiek, akkor nem látod, hogy ki lassít (nem kell hozzá fékezni) és ki gyorsít, máris veszélyesebb!.


Ugyanez vonatkozik a gyorsabban vezetőkre is!

2020. márc. 10. 18:56
 12/29 belapus ***** válasza:
45%

Idézet a KRESZ-ből:

" 26. §

...


(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."


Ha ezt nézem, akár büntethető is lehetne a lassúság, ha bizonyítható az indokolatlanság, mert hát a következő idézetben akár mentesség is található:


"25. § (1) Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra."

2020. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

12-es. Ez így helyes! elvégre idézted :)


Ezt akartam elmagyarázni, csak nem találtam a jó szót és helyettesítettem 40 másikkal :D

2020. márc. 10. 19:05
 14/29 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, friss a jogsid, így egy csomó helyzettel nem találkozhattál még.


Ezek egy része jogos indok, más része olyan, hogy nem is kellene elindulnia.


Pár példa:

- tudod, hogy kiemelten vadveszélyes a szakasz

- túlpakoltad a csomagtartót térkővel

- frissen műtött nagymamát szállítasz haza

- parkolóhelyet keresel

- kobozza a gyíkot a csajod

- otthon maradt a szemüveged, szarabbul látsz este

- benézted a sebességkorlátozást

- lázasan támolyognál a dokihoz és úgy vezetsz

- nyári papucsokkal korcsolyázol a tükörjégen

2020. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

14-es. Ezeknek nagyjából a fele pont megfelelő indok, hogy NE ülj autóba! nyári papucsokkal, jégen? Áá nem életveszélyes..


műtött nagyival, persze, hogy lassan óvatosan vezetünk, de nem a középső sávban fogod ezt tenni.. Ugye? Csak gondolj bele.. Mennyivel egyszerűbb beállni egy kamion mögé (persze távolságot tartva) és ott csorogni 80-90 el.. Na. ott mehetsz nyugodtan.. Nagyival is.. Vagy ha roszul látsz..


Ha nem látsz jól akkor 1. ne vezess, emrt veszélyes 2. úgyvezess, hogy azzal ne okozz balesetet..


Lassan mész, mert nem látsz jól, de közben veszélybe sodorsz sokakat... Rendőr még jól meg is büntet, ha ezt így előadod neki... (nem pont Te, csak a Te személyedben írtam :) )

2020. márc. 10. 20:30
 16/29 anonim ***** válasza:
30%
Engem nem zavarnak, akik lassabban mennek, előbb-utóbb úgyis lesz olyan hely, ahol meg tudom őket előzni. Hétfőn reggel pl. 90-es szakaszon 25-el mentünk, nagy emelkedő, pótkocsis szerelvény, tartálykocsi, meg még 2 autó előttem. Volt olyan, aki mindet megelőzte záróvonalon, kanyarban, én ilyenekbe nem megyek bele, erős autóval is csak belátható szakaszokon. A probléma akkor van, ha a lassú jármű utáni sofőr nem előz, mert akkor a mögötte lévők se fognak, max 1-2 bátor, aki végigelőzi a sort. Én tudom, hogy hol lehet előzni, meg hol nem, de nem várom el senkitől, hogy az adott úton tudja, én is kerülhetek idegen terepre, ahol én nem tudom. Úgyhogy azt a pár percet szerintem mindenki kibírja egy lassan hajtó mögött, én amúgy nem azt tapasztalom, hogy ez olyan gyakori lenne.
2020. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

Fiatal vagy, tele önbizalommal és rutinnal.


Bocs, de te vagy a balesetveszélyes.

2020. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
78%

"Autópályán, a gyorsítósávban 115-el indexelve megyek be a középső sávba, és hirtelen előttem lesz egy 80-al hasító mama, vagy tanulóvezető..

Na ez az életveszélyes.. 130-as táblánál. Mintha 50-es táblánál gyalog tempóban haladnál.. kb.."


Ki kell, hogy ábrándítsalak, de ebben az esetben te voltál a balesetveszélyes. A kamionok se mennek 80-90-nél gyorsabban, tehát ez a sebesség teljesen oké autópályára.

Még nagyon kezdő lehetsz, ez abból látszik, hogy nem tudtál egyszerre figyelni a tükrökre és az előtted lassabban haladó autósra. Sokat kell még tanulnod.



Szerintem nem kéne büntetni. Soha nem tudhatod, hogy a másik miért megy lassan. Pl. az unokahúgom szétrókázza az autót, ha gyorsan megyek. És igen volt olyan is, hogy fél tonna csempét vittem a fürdőszobához. De az is előfordult, hogy beteg vagy fáradt voltam, de valahogy haza kellett jutnom. Ilyen esetekben nem fogok azért gyorsabban menni mert mögöttem siet valaki.

2020. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Én lennék a veszélyes? Ezt gondold át mégegyszer. Autóversenyző, aki 200-al megy erdőben fáktól 5 centire olyan úton, ami sáros, és keskenyebb, mint az autója?


Rutinos vezetés nincs. A vezetés minden helyzetben más! Sosem rutinból vezetek! Nem is szabad!

2020. márc. 10. 20:41
 20/29 A kérdező kommentje:
de a kamionok és a 70-80al haladók nem a középső sávban mennek. A szélső sávot IS figyeltem, hiszen oda vezet a gyorsítósáv... Ja, és konkrétan kanyarban történt, valahol az m7-esen... Szerintem nagyon nem én voltam a balesetveszélyes, mert a 130-as táblánál 115-el mentem, és a beláthatatlan kanyarból tűnt fel előttem a nyanya..
2020. márc. 10. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!