Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kéne büntetni a túl lassan...

Kéne büntetni a túl lassan haladókat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem csak a túl gyorsan, hanem a túl lassan haladók is életveszélyesek...


Rengetegszer látni, hogy bevág elém egy nyanya az ámok-előzésből, ahol hihetetlen hipersebességgel, kemény 45 km/h-val előzött, és lelassít 25-30-ra.. Én persze, hogy satufékezek, mögöttem meg anyáznak, hogy mi a fsz van... És így halad tovább a szépkorú hölgyemény..

Nem csak veszélyes, ráadásul fel is tartják a forgalmat.. Nagoyn nagy dugót képes okozni egyetlen olyan autós, aki a saját tempójukban szeretne haladni..


Egyszer volt is a rádióban (kocsiban hallgattam) ott mondta a kreszdoki, vagy nem tudom hogy hívják, hogy minden autósnak kötelező az út RITMUSÁHOZ IGAZODNI! se gyorsabban, se lassabban...



A másik a tanulóvezetők..

A tanulóvezető kiszámíthatatlan.. Nem figyel, össze-vissza megy, jobbra indexel, de balra kanyarodik, vagy nem is indexel.. Oké, még tanulja, de azért azt nem forgalomban kéne... Vagy vigyék olyan helyre, ahol kisebb a forgalom.. Erről az oktató tehet..

Főútra kiviszik szerencsétleneket, látom h,ogy a szembesávban már könnyes szemmel vezet az árokban annyian dudálnak, villognak és előznek..


Érdekes, amikor én tnaultam, pontosan 3 hónapja van meg a jogsim amúgy, én mindig alkalmazkodtam a többi autóshoz.. És érdekes elsőre meglett a gyakorlat.. Külön dicséretet is kaptam a vizsgabiztostól, hogy végre olyan, aki úgy vezet, mintha 40 éve vezetne..

Ez olyan nehéz? Van egyenes út, nyugodtan lehet gyakorolni a követési távolságot például..



Most itt az a kérdés, hogy szerintetek büntetni kellene-e a lassan vezetőket? ÉÉÉSSSS az oktatóknak meg kéne szabni, hogy milyen tudású tanulót hová vihetnek?


2020. márc. 10. 17:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%
Meg... Ha a rendőr őket bűntegetné megfele, már rég gazdag lenne. :D
2020. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2020. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Aki igennel válaszol: Miért büntetné?

Aki nemmel: Miért nem büntené?

2020. márc. 10. 18:09
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Elöször is nem lehet megbüntetni, mert nincs rá szabály, mennyi a LEGLASSABB tempó, ami megengedett.

Másodszor ha a tanulókat nem vinnék ki a forgalomba, akkor honnan tudnák megtanulni, amire ott van szükség? Ezen mindenki átesett, legfeljebb van, aki elfelejtette idöközben.

HArmadszorelég megdöbbentö, hogy te kapásból tökéletesen vezettél a jogsi megszerzése után, ezzel a világ 8. csodája nevet megérdemled - ezt ugyanis rajtad kívül senkinek nem sikerült eddig. (SÖT megkockáztatom, te is hibáztál böven, csak az önkritikád a béka feneke alatt volt/van)

2020. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
3%
Azért, mert feltartja a forgalmat. Egy példa... Te sietsz haza, de nem tudsz, mert a mama megy vagy 20-al 80 helyett.
2020. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
3 hónapos jogsival nem biztos, hogy bölcs dolog eljátszani az önkéntes rendőrt, pláne a tanulókat fikázni. Annyi a különbség köztetek, hogy te már vezethetsz egyedül.
2020. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem büntetném.


Nem tudod miért megy lassabban.


Ha lehetőséged van, megelőzöd.


Ha nincs lehetőséged, beállsz mögé és elengeded azt a néhány percet.

2020. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nem játszom az önkéntes rendőrt, sőt... Én csak ámulok, hogy mik vannak az utakon... :(


Egyszer dudáltam, amikor a tanulóvezető 2 centire vágott be elém, mert elfelejtett balra nézni..



Én felkészültem a vezetésre, 5.-es korom óta tanultam a kreszt, minden nap megcsináltam egy tesztet, a végén 1-2 hibám volt csak. Vezetni tudok, hiszen junior rally számban indulok hétvégente :) 7.-es korom óta..


DE! közúton elsőre sikerült.. Innen jön a sok kérdés, hiszen nem értem, hogy mi a nehéz benne? Ha jobbra akarok kanyarodni az első lehetőségnél, akkor lelassítok 50-ről 30-ra, indexelek és bekanyarodok.. Ennyiiiiii. Nem kell itt fosni, hogy jajj istenem rá kell lépnem a fékpedálra, mind meghalunk.. Nem is kell tükörbe nézni, ha normálisan vezetsz (ebben a szituációban) lelassítasz, mivel szabad az út, MÉSZ!! mögötted meg lelassítanak, mert ők igazodnak a többi autóshoz..


Leírtam, olvassátok el mégegyszer: nem hibáztatom a tanulót, mert meg kell tanulnia valahogy, azért az oktató a hibás. Nem olyan főótra kell kivinni, ahol nincs egy autónyi szabad hely se, hanem oda, ahol nyugisan tud gyakorolni. Mert a tanulónek se jó környezet, ha MINDEN IRÁNYBÓL villognak, dudálnak, és sok esetben szabálytalanul előznek...



A lassan vezetőkről szólt a kérdés!

2020. márc. 10. 18:44
 9/29 anonim ***** válasza:
5%
#5-ös, ha látom hogy egy mama 20-al megy 80 helyett, akkor megelőzöm, lelassítok elakadásjelzővel, megállítom és megkérdezem tudok-e segíteni.
2020. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%
#9-es... Ez csak példa volt.
2020. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!