Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kisebb, vagy a nagyobb...

A kisebb, vagy a nagyobb követési távolság a jobb?

Figyelt kérdés
Testvéremmel vitatkozok! Autópályán két autó halad azonos sebességgel (ugyan olyan autóról van szó)! Kérdés: melyik lenne jobb, ha a követési távolság 30 méter, vagy 100 méter? A hátul haladó autó sofőrje nem veszi észre az előtte haladó fékezését. Egyik esetben sem!
2020. márc. 3. 03:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Ez még elméleti kérdésnek is hülyeség. Szerinted melyik a jobb? Ha 30 méterre állok a bombától vagy ha 100 méterre?
2020. márc. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, de a válaszodnak a kérdéshez (legyen elméleti, akár gyakorlati) semmi köze nincs :)))
2020. márc. 4. 03:13
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Én kérek elnézést, hogy nem tetszik érteni az analógiát. ;)
2020. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
De analógiát félretéve: Milyen megfontolásból lenne jobb a kisebb követési távolság? Komolyan nem értem honnan jön ez. Minél közelebb vagyok az előttem haladóhoz, annál kevésebbet tudok lassulni az ütközésig. Szerintem nem mindegy, hogy beleszállok 130-al, mert nincs időm fékezni (kis távolság), vagy beleszállok 90-el, mert van időm (nagy távolság). A relatív sebességkülönbségek is ugyanígy alakulnak: Minél több időm van fékezni, annál kisebb relatív sebességgel ütközök neki.
2020. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
#14: A kérdező feltételezi, hogy a hátsó sofőr nem reagál. (Tehát kb. alszik)
2020. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
#15: Ilyen esetben egyedül a lassulás mértéke számít, nem a követési távolság. Ha beletapos a fékbe, akkor az nettó halálos kimenetelű a hátsó számára (ha ő egyáltalán, sehogyan nem reagál rá), akár 30 méter volt köztük, akár 100 méter. De ha csak éppenhogy lassít és közben figyeli a mögötte haladót, akkor egy kis koccanás után akár nullára le is tudja lassítani az alvó úriembert, feltéve, hogy közben nincs kanyar és nem kormányozódik el az autó. Volt is egy ilyen eset, amikor a Tesla-s csávó így mentett meg egy életet a pályán. Ha jól emlékszem mögötte rosszul lettek, ő pedig fokozatosan lefékezte az autót.
2020. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

S. Nikolas Nick nevű felhasználó!


Ne alázd már magad tovább! Gondolkozz egy kicsit, olvasd el a kérdést is, azután szerényen húzódjál a háttérbe!

2020. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem muszáj elhinni... De a valóság több annál, hogy megyek 0 méterrel egy autó után ami ha fékez, akkor 0 m/s lesz közöttünk a relatív sebességkülönbség. Ez egy hülyeség, a valóságban azonnal szörnyethalsz egy pályán ebben az esetben, hiába az elmélet. Aki mást mond, az gondoljon egy kicsit is bele, hogy miért van előírva minimális követési távolság, illetve kamionoknál miért az utánfutó fékez először, nem pedig a vontató.
2020. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Már választ kaptam a kérdésre, ezen nem kell vitatkozni.
2020. márc. 5. 00:20
 20/21 A kérdező kommentje:
15-ös válaszoló teljesen jól értette a kérdésem. Meg persze elöte is jó néhányan.
2020. márc. 5. 05:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!