Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki elmagyarázná miért a C...

Valaki elmagyarázná miért a C jelű autó mehet először tovább?

Figyelt kérdés

Jobb-kéz szabály szerint nem a b-nek kéne elindulnia elsőként?


[link]


Köszönöm!


2020. febr. 20. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézem, rajtam kívül mindenki (az utolsón kívül) lepontozódott, pedig istenbizony nem én voltam, sőt, és mikor az előbb ezt láttam, fel is pontoztam mindenkit. Még gondoltam is, hogy megkérdem, miért is vannak itt lepontozva a népek.
2020. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
felpontoztam én is mindenkit, nem tudom kinek akkora szórakozás hogy lepontozza az embereket:/
2020. febr. 20. 12:08
 13/13 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező: azt ugye tudod, mi a "kanyarodási szabály", amit már az első válaszoló is írt? Az, hogy az egyenesen haladónak elsőbbsége van a vele szemből érkező, balra nagy ívben kanyarodóval szemben. Ez a kanyarodási szabály egyenértékű a jobbkéz-szabállyal, együtt kell alkalmazni őket az ilyen "feladványoknál".

De különben ha csak A és B lennének a képen, akkor egyértelmű lenne neked is, nem? Az egyenesen haladó mehet, a kanyarodónak meg várni kell.

Egy tanács: ne azt nézd ezeknél a képeknél, hogy a kereszteződés előtt hol állnak, hanem azt, hogy az ütközési pontban, a csattanásnál melyik lesz a másiktól jobbra, ill. balra. Ez csalhatatlan módszer egyenrangú kereszteződésnél. Itt is látni, hogy az ütközés pontban az A lesz jobbra a B-től.

Másik: ha egy tesztkérdésnél a válaszban ilyesmit írnak, hogy B és C egyszerre mehet, akkor erről lehet tudni, hogy átverés. Igaz, hogy a gyakorlatban előfordul, hogy A int B-nek, hogy menjen, de ez nem B jogos elsőbbségét jelenti, hanem azt, hogy A lemondott a neki kijáró elsőbbségről. Ha A nem int vagy villog, akkor bizony előfordulhat, hogy C elhaladása alatt szépen begurul a kereszteződés közepéig, B meg nekimegy, és utána ideges lesz.

2020. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!