Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te beengeded azt aki tolakodni...

Te beengeded azt aki tolakodni akar?

Figyelt kérdés
Ahol járok dolgozni van egy 2x2 sávos út aminek a vége a lámpánál az egyik sáv egyenes megy tovább, a másik sáv pedig jobbra. Az egyenes sáv be van dugulva, ott várni kell 4-5 zöldet mire átérsz te is. A jobbra kanyarodó sáv pedig teljesen üres. Vagy is az lenne, de sok düddő sofőr azt csinálja előre megy a jobbra kanyarodóban, majd a lámpa előtt kivágja az indexet és besorol az egyenesen haladó. Én soha senkit nem engedek be, (szoktak is dudálni meg mutogatni nekem, de nem érdekel igazán, ő a paraszt és még ő sértődik be...) de azt tapasztalom hogy a sofőrök nagy része azonnal beengedni őket.
2020. febr. 19. 11:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

#10: Pont erről a különbségről beszéltek korábban.

Ha az előjelzőnél próbálsz besorolni, akkor értelmes nem feltételezi, hogy tolakodnál. Azokról van szó, aki elmegy a "rossz" sáv legvégéig, elhagyja a három előjelző táblát, záróvonalat és ott akarja betolni az autót.

2020. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
Aki csak mérsékelten tolakszik, azt igen. Aki viszont pofátlanul csinálja, azt nem. De ennél is van kivétel, pl. ha sokakat feltart, akkor inkább beengedem. Egyébként mérsékelten én is szoktam tolakodni, amikor komolyabban késésben vagyok. Amerre én járok, ott tudom, hogy kb hol van a határa annak, hogy még simán beengednek, vagy már csakazértsem fognak engedni besorolni.
2020. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
18%

11-es, de ha mindenki nekiáll már az előjelző tábláknál átsorolni, az a visszatorlasztó hatás miatt csökkentheti az adott útszakasz előtti csomópontok áteresztőképességét.


Maradva a Róbert Károly körúti felüljáró példájánál: ha mindenki nekilát rögtön a Lehel utat elhagyva a külső sávba sorolni, az garantáltan növeli a keresztező Lehel úton is a dugót. Ezzel szemben ha mindenki a felüljárón sorolna át, a Róbert Károly körút keresztmetszete ugyan nem lesz cseppet sem nagyobb, de a dugóképződés kezdőpontja távolabb esik a keresztező Lehel úttól. Én tehát sem ott, sem más pontokon nem azért megyek el a sor mellett, hogy bunkó paraszt legyek, hanem hogy hatékonyan használjuk ki MI, mindannyian, a rendelkezésre álló kapacitást. Fontos különbség!

2020. febr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!