Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te beengeded azt aki tolakodni...

Te beengeded azt aki tolakodni akar?

Figyelt kérdés
Ahol járok dolgozni van egy 2x2 sávos út aminek a vége a lámpánál az egyik sáv egyenes megy tovább, a másik sáv pedig jobbra. Az egyenes sáv be van dugulva, ott várni kell 4-5 zöldet mire átérsz te is. A jobbra kanyarodó sáv pedig teljesen üres. Vagy is az lenne, de sok düddő sofőr azt csinálja előre megy a jobbra kanyarodóban, majd a lámpa előtt kivágja az indexet és besorol az egyenesen haladó. Én soha senkit nem engedek be, (szoktak is dudálni meg mutogatni nekem, de nem érdekel igazán, ő a paraszt és még ő sértődik be...) de azt tapasztalom hogy a sofőrök nagy része azonnal beengedni őket.
2020. febr. 19. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Én pl. beengedem, ha már nagyon muszáj.

1. Ha ő paraszt, nekem nem kell szintén annak lennem.

2. Közlekedni próbálok az utakon és nem harcolni.

3. Drága autóm van, és senki hülyesége nem ér annyit, hogy kockáztassam, hogy meghúzzák.

4. Nem érzem, hogy én lennék a főszereplő a Bosszúálló2-ből.

2020. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Plusz egy szavazat az elsöre!
2020. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ameddig szabályosan megtehetem, nem. Tipikus példa egy helyszínre a Kacsóh Pongrác út felüljáróról M3 felé lehajtó sáv. Folyamatosan haladhatna ez a sáv is, ha a sok "az én időm drágább, mert nekem jobb kocsim van" nem vágna ki a Reitter Ferenc u. környékén ebből a sávból, és nem menne előre a középsőben addig, ahol már záróvonal van a jobbra kanyarodó sávnál, és ott kezdenek tolakodni. Mivel pár színes csík már akad a lökhárítómon, abszolut nem érdekel, ha lesz még eggyel több. Örömmel láttam, hogy a rendőrségi civil rendszámos pofátlantanító autók is felfedezték már ezt az útszakaszt.
2020. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Aki csak elcseszi azt be szoktam.


Akiről egyértelmű, hogy paraszt azt nem szoktma.

2020. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
első, ha mindig beengedik őket akkor mindig tolakodni fognak. Ha senki nem engedné be őket akkor nem tolakodnának!
2020. febr. 19. 11:48
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Csak egy egy kérdés: ha én kivárom a soromat, miért kellene beengednem, aki tolakodik? - persze egyik sem üzletember.

Aki meg beengedi, azzal cseszik ki, aki időben besorol, és kivárja a sorát.

Ok, hogy beengedi, zipzárelv stb..., de egymás után ötöt?!

Ha előttem teszi ezt, előfordul, hogy előretolom a fényváltó kart.

2020. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
A zipzárt elv szép dolog - viszont nem a kanyarodó sávból egyenesen menő parasztokra vonatkozik, hanem arra, ha pl. elfogy egy sáv a tömött úton, útlezárás miatt stb...
2020. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

"első, ha mindig beengedik őket akkor mindig tolakodni fognak"


Tévedsz!

Ezek minden szituban tolakodni fognak, mert agresszív barmok.

Pont olyan agresszívek, mint akik leállnak harcolni velük, hogy kinek van 10 cm-rel előrébb az autója.

Persze, ha nekem is valami 20 Ft-ot érő össze-vissza tört szutykom lenne...

2020. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
beengedem mert ő az erősebb...megasztán miért ne?
2020. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

Imádom, hogy itt mindig, mindenki tudja előre pontosan, hogy egy kilométer múlva melyik sáv merre fog kanyarodni...


Én évek óta nem jártam Szegeden, az egyik körúton minimális dugó alakult ki ott, ahol a két sávból (talán Tarjánban) egy balra kanyarodó és egy egyenesen haladó lesz. Én bizony nem tudtam előre, hogy ez lesz és sávot kellett váltsak az első előjelző tábla magasságában. Konkrétan 3-4 autós is szándékosan centizte az előtte haladót, tudomást sem véve arról, hogy indexelek... Tenykeg bunkó lettem volna?


Másik eset; jössz Budapesten a Lehel úton befelé, balra kanyarodsz a Hungáriára, majd mennèl az M3 felé. A sor már áll a külsőben a Lehel útnàl. Ha te ott nekiallsz átsorolni a kulsobe, bizony beáll még egy sáv is, jobban blokkolva a Lehel út forgalmàt. Tényleg te vagy a bunkó , ha inkább az állatkert magasságában sorolsz át?

2020. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!