Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kellemetlenül érzem magam ha...

Kellemetlenül érzem magam ha a papám vezet?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy a papámat idegesíti nagyon, ha valaki nagyon rámegy, nem tartja be a követési távolságot. Felhívtam rá a figyelmét, hogy ha 50nel lehet menni akkor miért csak 35-40 km/h-val megy? Miért csak 60-70nel ahol 90nel is lehet. Erre azt mondta h a neki csak a rendőr mondhatja meg H mennyivel menjen,annyival megy amennyivel akar.

Viszont, elkezdte azt, hogy ha valaki rámegy direkt belefékez, úgy hogy a biztonsági öv is berándul.

Mondtam neki hogy ez közúti veszélyeztetés. Mit kezdjek vele?

Olyan rossz ha vele kell utazni, úgy érzem h egyszer a sírba visz. Néha anyáék helyett ő visz minket haza a suliból meg ide oda.


2020. jan. 13. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne akard megmondani neki, hogy mennyivel menjen. Valószínűleg ő már így érzi magát biztonságban. Lehet, hogy már nem is kéne vezetnie? De az is lehet, hogy valóban nem lehet a megengedettel menni az útviszonyok miatt.

Az is gáz, ha valaki rámegy. Előzzék meg, ha nekik lassú.

Amiben a papád gáz, az a befékezés. Az tényleg nagyon durva és veszélyes. Szerintem ezt a szüleidnek mondd el. Lehet, hogy nem papával kéne hazavitetni titeket. Nincs busz?

2020. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Papa egeszen addig fog szorakozni, mig az egyik ilyen rafrkezesnel vki hatulrol bele nem meg. Utana majd leszokik rola.


Amugy valtoztatni nem tudsz rajta, az oregek, a berogzult szokaisaval nehezen valtoztathatoak meg.

2020. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Papád egy idióta.

Először is, ha befékezget, pláne Budapesten, ahol mindenki durvábban reagálja le a konfliktusokat, mint vidéken, akkor előbb-utóbb összekerül egy neki való alakkal, aki majd utána agresszív lesz. Mondjuk lámpánál, ahol megállnak, kiszáll és megpofozza. Vagy leelőzi és leszorítja, megállásra kényszeríti, és utána fogja kirángatni az autójából.

Bár én sose tennék ilyet az efféle idiótákkal, de őszintén szólva nem is sajnálom, ha emiatt az ilyeneket felpofozzák.


"neki csak a rendőr mondhatja meg H mennyivel menjen,annyival megy amennyivel akar"


Igen, ez tipikus böszme magyar mentalitás.

Tehát nem úgy közlekedik, nem úgy úgy él, hogy tekintettel legyen másokra, hanem csöppet sem érdekli, hogy mennyire zavar a viselkedésével másokat. Oké, ne legyen megfelelési kényszer az emberben, de azért nem illik feltartani a többi közlekedőt.

Én vezettem Franciaországban, Nagy-Britanniában is. Ezért jó ott vezetni, és ezért rossz itthon: ott partnernek tekintik egymást az autósok (általában a közlekedők), mindenki tekintettel van mindenkire, nálunk meg pont ellenkezőleg.


Mit tegyél te?

Én a helyedben megmondanám a szüleimnek, hogy ezen okok miatt én papám által vezetett autóba nem ülök be. Ha jól sejtem, nem kisgyerek vagy már. Beszéld meg a szüleidddel, hogy hazajársz busszal, aztán mindenkinek egyszerűbb lesz.

2020. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy idióta, ilyet nem illik írni.


Egyszerűen ilyen a bácsi, nem Ő az egyetlen. Vegyél neki fedélzeti kamerát, az bejön, Apum pl. záróvonalon, zebrán sem állt mindig meg, mióta az összes kocsinkba vettem szabálykövetőbb mint én. :)


14 ezerért lehet kapni yi nevű cuccot hozzá csak ragasztós tartót kapsz, de 4-ért kapsz tapadósat, az a kamera jegyzi mennyi volt a "hard brake" és legalább látja, hogy így nem kóser a szitu.

2020. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ám gyalog is járni a suliba.
2020. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

EGyszer valaki levideózza a papádat amikor satufékezget, és utána busszal fogsz járni, pert a papa az előzetesben fog ülni... Volt már rá példa hogy fedélzeti kamerás videóért elővettek valakit.

Vagy mondd neki azt, hogy a telefonnal videózni fogsz végig, hogy ha balesetet okoz, ne tudja rákenni másra.


Hívd fel a figyelmét, hogy a KRESZ is megmondja, nem csak a rendőr, hogy indokolatlanul lassú haladással nem lehet akadályozni másokat. Amit ő művel, az indokolatlan akadályozás.

2020. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :D


Kedves 5-ös,

Igen lehet gyalog is iskolába járni csak nem a 3 faluval arrébb lévő iskolába. Boldog lennék ha nem kellene ingáznia, hanem helybe lenne az iskola, zeneiskola. Boldog lennék ha lennének normális buszjáratok is, amivel haza lehet menni.


Beszélek anyáékkal, aztán ha egy gyerek szavára nem hallgat, a felnőttekére talán igen

2020. jan. 13. 18:51
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos minél idősebb az ember, annál jobban silányul el és válik kezelhetetlenné, demensé. Lakott területen kívül 70km/h szerintem azért már elfogadható, főleg ha gyenge minőségű, keskeny útszakaszról van szó és az ember is idős már. Ráadásul mostanában elég nagy ködök vannak, illetve ónos szitálások, kész életveszély. Legalábbis itt Szabolcs megyében. Ma is majdnem összetört valaki, lakott területen belül 40km/hval haladtam és a szembejövő pont mielőtt még mellé értem volna keresztbe fordult előttem... Hát milimétereken múlott, hogy nem lett baleset😅 A szembejövő mikor megcsúszott kb 30-al ment. Azért ez sokat elmond arról, hogy mennyire veszélyes a jeges út.

Egyébként én is azt tanácsolom, hogy beszélj a szüleiddel, mert a büntetőfékezgetés nagyon súlyos szabálysértés és más emberek életével játszik.

2020. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem közúti veszélyeztetés. Gondolom öreg már, csökkent a visusa /látása/, ezért ezt a sebességet érzi biztonságosnak. Inkább menjen lassabban, minthogy felkenődjetek egy oszlopra, mert későn vette észre.
2020. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Szóval ha direkt belefékezget, nem veszélyeztetés?

Ugye ezt nem komolyan mondtad...

2020. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!