Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennyire, hogy lehet valaki...

Ennyire, hogy lehet valaki vakmerő?

Figyelt kérdés

[link]



Illetve én még azon is meglepődtem, hogy az embertársai mennyire toleránsak, egy duda szót nem hallottam.


2019. dec. 21. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Mert Idióta
2019. dec. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Ilyeneknek kéne felkenődni egy fára, ne másokat veszélyeztessen ha már nem tud megmaradni a seggén.
2019. dec. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Meggondolatlan, felelőtlen idióta!
2019. dec. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Távol-Keleten, de a világ több országában is ez abszolut megszokott vezetései stílus. "Civilizáltabb" országból érkezőnek nehezen érthető, hogy miért nincs több baleset, talán jobban odafigyelnek egymásra. (8 évet éltem, vezettem Távol-Keleten.)
2019. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Négyes, ne mondd kérlek, hogy nincs több baleset. Megnéztem, a Fülöp-szigeteken csak a fővárosi régióban történik annyi halálos baleset, mint egesz Magyarországon, ráadasul a trend hatarozottan romlik. De hogy ne csak egy példát ragadjunk ki: a thaiok is hullanak az utakon, mint a legyek. Többek között az ilyen agyatlanok miatt, mint akiket a videón is láttunk.
2019. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

adrenalinfüggés, erre visszatartó erő a horrorisztikus büntetések lennének, meg elég erős korlátozás, kik vezethetnek bizonyos autókat.

Pl páv-hoz hasonló vizsgálathoz kötni lóerőket.


De valamiért nem csinálják pl itthon?


Gondolom a szavazók megtartása fontosabb, mint az emberi életek az utakon.

2019. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

#5


Rosszul fogalmaztam: ... miért nincs még több baleset...

Azért ne felejtsd el, hogy a manilai régióban több, mint 14 millió ember él.


Ezekben az országokban -a fővárosi régiókban- iszonyatosan sok kocsi van. Jakarta főpolgármestere elmondta, hogy a gépjárművek számának további 10 %-os növekedése teljes közlekedési káoszt okozna. Így is egy 30-40 perces út gyakran 4-6 órába telik.

De:

Európai utazókat bevittem a dzsumbujba. Sehogy se értették, hogy tud 3 sávnyi széles úton 5 kocsi egymás mellett közlekedni. Bemutattam nekik, hogy mi a dolog lényege: aki előrébb van -akár pár centivel-, annak van elsőbbsége (biztosító is szite csak azt nézi, hogy kinek az orra törött).

Elég nehéz elmagyarázni, de lényeg az, hogy külső sáv, belső sáv több száz kocsi között szinte sebességcsökkentés nélkül nem okozott gondot.

Mondták: "egy ilyen manővernél Európában jó sok kocsi törne össze".

2019. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%

7-eshez kiegészítés:


Mindezt mondom úgy, hogy több mint 100 ezer kilómétert vezettem Távol-Keleten egyetlen kisebb nem önhibás koccanással.

És - nagyobb távolsági utakon (1-2 ezer kilóméter) pl.: többszöri Jakarta-Denpasar - én is hasonló stílusban vezettem.

2019. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Még egy kis adalék:


Ezzel együtt a balesetek többségét nem a személyautók okozzák, hanem meglepő módon a tömegközlekedés, illetve a teherszállítás, ugyanis az egyébkent is csekély fizetésű sofőröket km-teljesítmény (fordulószám, stb.) alapján fizetik, ezért gyakrabban mennek bele nehézebb helyzetekbe.

Iszlám országokban pedig a Ramadán okoz kiugró baleseti statisztikát, ugyanis a sofőrök naplemetéig nem ehetnek, nem ihatnak.

2019. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%
Ahogy nézem a videót, azon a helyen eléggé hozzá vannak szokva ehhez a közlekedéshez. Lásd a szemből a padkán közlekedő motoros, a szembejövő húzódik le, meg ilyenek.
2019. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!