Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért csúszkálok a téli...

Miért csúszkálok a téli gumijaimon?

Figyelt kérdés

Két hete rakattam fel pont mikor jött a jó idő. 2018as Hankook icept Rs2, 7-8 mmes. Előtte a fagyokban szintén 2018as újszerű Hankook nyári volt fenn tapadt még mínusz 6ban is reggelente. Ezzel a télivel meg csúszkálok a vizes úton... mondjuk bent van a nyári szett a csomagtartóban (kombi) mert még helye nincs, ez lehet az oka? Kombi autó, megane 1, 108 lovas. A gumi 185/60 R15.

Előre is pacsi. :)


2019. dec. 20. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Akkora súlya azért nincs annak a réginek, hogy ez annyira megemelje az orrát.
2019. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Annyi kimaradt, a csúszkálás az első tengelyen jelentkezik. Ahol a nyárival kilőttem mínusz 6-ban nyikkanás nélkül ott ez elforog ha párás az út. Fékezéskor kb mintha friss havon fékeznék, dolgozik az Abs izomból. Gyorsabb kanyarvételnél érzem h alulkormányzott... alig merek menni vele.

Nem lehet elég súly az elején a csomagtartóban lévő szett miatt? Felnistől kb 50 kg lehet...

2019. dec. 20. 23:05
 3/12 A kérdező kommentje:
1. Én se gondoltam, azért se tartottam gondnak ha benne hagyom. Max 50 kg lehet.
2019. dec. 20. 23:06
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

az a súly semmiség....


A hankookot nagyon szidják, hogy gyorsan elveszti a "minőségét", sok gumis nem is árulja emiatt.

Na de azért ez gondolom nem 1 év hanem 3-4 év alatt jelentkezik :D

2019. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanez a problémám szintén Hankook Icept RS2 (195/65 R15). Nemrég rakattam fel én is. Konkrétan a MOM Park mélygarázsából alig tudtam vele kijönni amikor kicsit vizes volt a feljáró. Hétfőn megyek vissza a gumishoz, majd leírom mire jutottunk.
2019. dec. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem akarom védeni a márkát, de a téli gumi nem vizes aszfaltra való!

Vizes úton mindegyikkel megcsúszhatsz, én ezt bele kalkulálom esős időben, főleg kanyarban.

2019. dec. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Ez itt a kulcs: nem az számít, mennyire van hideg, hanem hogy milyen a burkolat állapota nedvesség, csúszás szempontjából. Egy kemény, de szárazabb hidegben szinte nincs min megcsúszni, aztán jön egy párás-esős-taknyos idő, relatíve meleg hőmérséklettel, mint most és voilà, csúszkál is mindenki neki a fának, oszlopnak!
2019. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%

Azért megnézném mikor csúszkálsz egy Conti vagy Pirelli 40-50e ft/db-os téli gumival :)


Tény, hogy nem vizes útra való a téli gumi, ott jobban csúszik de egy igazán jó minőségű gumi ott is tapadni fog.


De sajna az emberek ilyenek, kocsira nem sajnálják a plussz felárt, hogy legyen benne ilyen meg olyan extra, guminál meg megveszik a gagyi Hankook-ot, ahelyett, hogy tennének hozzá és vennének Michelint vagy Bridgestonet pl.

2019. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

De bizony, a téli gumi pont hogy nedves útra való.

Száraz hidegben a nyári jobban tapad, mert 5 perc alatt felmelegszik a súrlódástól, és onnantól már nem kemény. De nedves úton nem tud felmelegedni, mert a víz folyamatosan visszahűti, innentől lesz jobb a téli.

Mivel rossz úton a tapadás lecsökken vagy myegszűnik, és csak az marad, hogy a minta részei belekapaszkodnak az aszfalt egyenetlenségeibe. Ehhez kell a puhább keverék és a nagyobb minta. Természetesen olyan tapadás nem képzelhető el vizes, saras, jeges úton, mint száraz úton.

A kiírt kérdésre amúgy én se tudok válaszolni, mert egy ilyen újszerű guminak fognia kellene mindenképpen. Nekem még a 9 éves Good Year is jól tapad, nem pörög ki jeges úton a lámpánál, ellentétben a másik kocsin lévő olcsó gumival.

A csomagtartóban lévő nagyobb súly se csökkentené észrevehetően az első kerekek tapadását, mert nem vesz le különösebb súlyt az első kerekekről, hanem a hátsóra rak többet. Meg a kocsi tehetelenségét növeli.

2019. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
vizesen nekem is mintha jobban csúszna a télivel. újkorától. az egyik conti a másik hankook, hazaérek megnézem melyik melyik :)
2019. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!