Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ütköztetek már össze rendőraut...

Ütköztetek már össze rendőrautóval? Jobban meghurcolják ilyenkor az embert, vagy ugyanúgy megy mintha más autóssal ütköznétek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem

#büntetés #autó #zsaru #kocsi #szekér #frédi-béni #flintstone
2019. nov. 11. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
31%

Ütközni nem ütköztem, de majdnem.

Kb 18 évvel ezelőtt volt.


Átmentem a piroson, keresztbe jött egy rendőrautó, tele rendőrrel.

Kiszálltak röhögve, hogy na nekem csöngettek. Végigbaromkodták az egészet, aztán elengedtek.

2019. nov. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem használt megkülönböztető jelzést, akkor minden ugyanaz, mint civil autónál. Legalábbis, elvileg, mert ugyanazok a jogszabályok érvényesek az esetre.

A gyakorlat esetleg attól más, ha ideges vagy barom a rendőr, és "észrevesz" olyasmiket is, ami szabálytalan ugyan a részedről, de alapesetben nem foglalkoznának vele. Olyan lehetséges még, hogy a helyszínelő el akarja tussolni a sofőr hibáját. De ez se biztos, mert tudtommal másik kapitányságról kell helyszínelőt kérni rendőrbalesethez, tehát nem haverság, legfeljebb általános összetartás miatt lehet valami, de durva hamisítástól nem kell félni azért.

2019. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!