Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetésért...

Közúti veszélyeztetésért meddig lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy haladtam a főúton szabályosan kerékpárral (országúti), amikor egy a faluból a főútra becsatlakozó mellékútról egy BMW-s hölgyemény kikanyarodott elém. Mindezt úgy tette, hogy megvárta amíg kb. 30 centire odaérek, és akkor fordult ki elém padlógázzal. Az életemet a saját lélekjelenlétem, meg a biciklimen a fék mentette meg. Egy hangos "k..va any.d" még belefért a részemről, más nem. Utána kb még 1 óra elteltével is remegett a lábam. Azt a kereszteződést pont telibe figyeli egy kamera. Az eset múlthét csütörtökön történt, este 17 után kb. Mivel nem akartam felindulásból rögtön cselekedni, "aludtam rá" a hétvégén és úgy döntöttem hogy megteszem a feljelentést, mert ez azért már kicsit sok volt. 18 éves korom óta bringázok rendszeresen, nagyon meleg helyzeteim voltak már de ez már mindegyiken túl lőtt bőven. Egyáltalán még tehetek feljelentést így 3 nap távlatából vagy már tökmindegy? Ha mindegy akkor ennyi, legközelebb hátha egy kamion elé fordul így ki. Lehet akkor nem lesz vigyor az arcán.
2019. szept. 8. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha akarsz akkor mielőbb, mert nem őrzik a felvételeket az idők végezetéig. De nem hinném, hogy eredménye lesz a dolognak.
2019. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek a helyi rendőrőrsre és rákérdezek hogy mi a helyzet ilyen esetben. Nyilván én is úgy készülök hogy semmi érdemi intézkedés nem fog történni, de hátha. Nem spicliskedésről van szó, csak amikor már szó szerint az ember életével játszik valaki az már kicsit kiveri a biztosítékot.
2019. szept. 8. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Azonnal nem telefonáltál, pedig az ilyen eseteknél a "hirtelen felindulás" előny.

Napok múltán joggal merül fel a kérdés, ha eddig bem tettél feljelentést, most miért?

A felvételt sem őrzik a végtelenségig, a régebbi adatok törlődnek.

Tehetsz feljelentést, nem tilos, a jérdés az, hogy mit kezdenek vele (ha azonnal megteszed, látják, higy udeges vagy, megnézik a felvételt, napik múltán esetleg csak a plusz munkát látják a feljelentésedben)

Ezzel együtt nem lebeszéllek róla, próbáld meg, talán lesz eredménye

2019. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem veszélyeztetés, hanem akadályozás. A kutya sem fog veled foglalkozni. Főleg, hogy a sofőr kiléte nem egyértelmű, egy autót bárki vezethet, nemcsak az üzemben tartó személy.
2019. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akadályozás. Itt nem pusztán csak "irányváltoztatás/fékezésről" volt szó részemről, hanem ahogy a veszélyeztetés esetében is fogalmaz: "...baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetőségébe sodorja." - Mivel ha nem állok bele a fékbe, akkor belebasz.dom oldalról úgy hogy abban hiba nincs. Tehát itt megvolt a "lehetőség" egy személyi sérüléses balesetre amit ő okozott volna azáltal hogy nem adta meg az elsőbbséget nekem. Akadályozás akkor lett volna ha nem ennyire centizve vágott volna ki elém, hanem már jóval távolabbról amikor esetleg egy enyhe fékre lett volna szükség csak. Nyilván ha ez történik akkor l.szarom, ilyen számtalan történik az emberrel.
2019. szept. 8. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én arra bíztatnálak, hogy tedd meg a feljelentést, egy próbát megér. Ez a leírás alapján nagyon nem a gondatlan, hanem a szándékos veszélyeztetés kategóriája, amit irtani kellene az utakról. Hátha jutnak valamire...
2019. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
17%
Menj be, tedd meg a feljelentést. Ha más nem is, legalább nyoma van neki -és ha nem foglalkoznak vele, nem mutat túl jól a statisztikájukban...
2019. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Max körberöhögnek, sokat nem fognak tenni, gond nem történt innentől kezdve max annyi játszódna le, hogy mosolyogva felveszik az adatokat, aztán el is felejtik ahogy kimész az ajtón.
2019. szept. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A veszélyeztetéshez kell a szándékosság, amit viszont nem tudsz bizonyítani. Még ha meg is találják az illetőt, behívják a kapitányságra tanúvallomást tenni, aláírja a papírt, miszerint nem látott téged, véletlen volt a dolog és el van intézve. Nem történt baleset, lezárják az ügyet.
2019. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#9#

Sajátosan értelmezed a veszélyeztetés fogalmát.

Közúti veszélyeztetés: közúti közlekedés szabályainak a megszegésével más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki.

Minősített esetei:

- súlyos testi sértést okozó közúti veszélyeztetés

- maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget okozó közúti veszélyeztetés

- halált okozó vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti veszélyeztetés.

Tehát az is veszélyeztetésnek minősül, ha a másik életét, járművét veszélybe sodorja a szabálytalanságával, ha sérülést okoz, az már minősített veszélyeztetés.

Azzal meg ne próbálj meg védekezni, hogy nem láttál olyat, amit látni kell, márpedig a keresztező úton érkezőt kötelező meglátni.

Más kérdés, hogy egy ilyen, napokkal később tett feljelentéssel mit kezdenek, de a veszélyeztetéshez elegendő, ha a másikat hirtelen fékezésre kényszeríted, vagy megijeszted a kijelölt gyalogos átkelőhelyen haladó gyalogost.

2019. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!