Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mivel vehetem rá a szomszédot,...

Mivel vehetem rá a szomszédot, hogy ne a mi házunk elé parkoljon?

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Húzz ki madzagot két karó közé. Nálunk is ez a "szokás"
2008. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Megkérheted.

Ezután ha a te magánterületeden parkol, akkor feljelented, ha viszont közterületről van szó és nem áll szabálytalanul, akkor nincs mit tenni, megvan hozzá a joga.

2008. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdés nem túl egyértelmű..

kertes ház előtt az út szélén áll meg?

kocsibejáródon parkol?

a ház előtt a füvön?

mi az oka , hogy nem a saját háza előtt áll?

miben korlátoz, vagy zavar?

2008. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok:

Sorházról van szó. Elvileg közterület. A szemben lakóról van szó és elvileg az ő oldalán nem állhat meg. A megkérni még nem tudtam, mert nem tudom, melyik lakásban lakik. (Volt egy másik is, őt háromszor kértem meg). Abban korlátoz, hogy a kukát rendesen ki tudjam tenni az útra (a járdáról nem viszik el), meg abban, hogy aki hozzánk jön normálisan tudjon parkolni.

2008. okt. 27. 07:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldható tegyél ki a ház elé nehéz köveket, persze szebbeket! Manapság ez nagy divat, ahol nem akarnak autót látni szikladarabokat tesznek.
2008. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az úttestre nem tehetsz ki köveket, ez marhaság, és az igazság az hogy valóban sorháznál,úttesten,padkán, semmilyen előjog nincs , az áll meg és ott, aki hamarabb leparkol, pláne, ahogy írod, hogy neki egyáltalán nincs lehetősége a másik oldalra állni. Esetleg kérdezd me az önkorányzatnál van e lehetőség bérelned a kívánt parkhelyet , akkor már ha azt fizeted, van jogalapod felszólítani, és egyéb szankciókat alkalmazni
2008. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha felfestett parkolóhely van közterületen, akkor az áll oda aki akar. Amúgy parkolóhelyeket meg lehet vásárolni, nem kis pénzért.
2008. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként írhatsz neki pár sorban megindokolva, mit szeretnél kérni(!) és odarakod a szélvédőre a lapát mögé.

egyébként biztos vagy benne, hogy ha ő nem áll oda, más se fog?

2008. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát, nem vagyok benne biztos. Ha jól értem, viseljem el :)
2008. okt. 28. 08:02
 10/13 anonim ***** válasza:

sajnos, ha közterület, sok mindent nem tehetsz, ha van pénzed rá, megpróbálhatod az önkormányzattól a bérlést, akkor ha nem az úttestről van szó, hanem a jáda és az uttest közti leállóról.

attól, hogy éppen te laksz a hely előtt, az nem ad előjogot semmire,alapot se arra , hogy bárkit is megkérj ne álljon oda

2008. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!