Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Régen papír volt a jogosítvány?

Régen papír volt a jogosítvány?

Figyelt kérdés
Hogy nézett az ki ? Valaki mutatna róla képet? Köszi előre is azt mondták hogy még 2010 ben is használtak olyat életembe nem láttam . :D :D bOCSI a kérdésért :(
2017. okt. 9. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
2017. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A fenti találati listában igazi régit nem is találtam (60 vagyok, szóval nekem a régi nem 5-10 év).

A betétlap is abból az időkből származik. Ma sokan a kárbejentőt hívják így.

Da az eredetileg egy előre kitöltött lap volt, amit a rendőr elvett, amikor birságolt.

2017. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még ilyen volt az első jogsim. Két lapból állt.

[link]

[link]


A 70-es években meg ilyet adtak.

[link]


De van egy ilyen jogsim is. Ezt még kismotorra csináltam. Nincs lejárata.

[link]

2017. okt. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Az a rózsaszín-hajtogatós inkább textilalapú volt, nem papír!
2017. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
úúúhhh köszi az durva még nem is láttam ilyet ! :O Az durva ezek még jók ?
2017. okt. 9. 10:31
 6/13 anonim ***** válasza:
papír alapon csak a szürke nemzetközi( volt nekem is) a rózsaszín az valami viaszkos vászon szerű akármi..
2017. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 3/5

a

A papíralapú segédmotoros jogosítványt, már évek óta nem fogadják el.Legalábbis én úgy tudom.

2017. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi :))
2017. okt. 9. 11:25
 9/13 anonim ***** válasza:

A papír alapú segédmotoros jogosítvánnyal kapcsolatban ez van a jogszabályban:

"Az "M"kategóriában érvényes vezetői jogosultságot igazoló vezetői engedélyt a közlekedési igazgatási hatóság 2013.január 19-ét követően kérelemre "AM"kategóriáraérvényes vezetői engedélyre cseréli."


illetve van ilyen is rendeletben:


"E rendelet hatálybalépése előtt kiadott járművezetésére jogosító, valamint járműokmányok a rendelet hatálybalépését követően is érvényesek."


Egyébként mindent lehet hallani erről. Ahány rendőr annyi szokás. Van aki nem fogadja el. Van aki szerint már rég kötelező lett volna kicserélni. Van aki szerint kötelező, de még nem járt le a csere ideje. Rendelet meg azt mondja, hogy "kérésre".

Ugye ezzel az a baja a rendőrségnek, hogy nincs számítógépes nyilvántartás erről. Valamikor készült papíralapú, de azt nem digitalizálták. Ergo rohadt nehéz visszakeresni, hogy tényleg van jogsija valakinek.

2017. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dehát ezek a régi jogsik nem réges rég le kellett volna már járjanak?
2017. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!