Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ügye jól tudom, hogy ennek a...

Ügye jól tudom, hogy ennek a tábla hatálya alatt még balra se lehet kanyarodni? ( utcakép link)

Figyelt kérdés

[link]


Ma voltam itt és egy arc balra kanyarodott erre én megjegyeztem, hogy "rosszul ismerte fel a helyzetet, hisz a kötelező haladási irány tábla egyértelmű, csak egyenesen haladhat tovább. Ugyanakkor kedves utasom szerint lehet balra kanyarodni mert nincs tiltó tábla. Már jó ideje vezetek, de most kicsit kételkedek magamba. :)


Ui: nem, nem fogom ezért visszaadni a jogsim.


2017. máj. 22. 18:49
 1/9 anonim válasza:
32%
Szerintem jól tudod. De ez engem is meglepett. Nyugodtan lehülyézhettek , ha hülyeséget mondok. De a kötelező haladási irány az kötelező haladási irány. Amellé miért dukálna tiltó tábla? Tilt minden más irányt, csak azt nem amit jelöl...
2017. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

De, be lehet kanyarodni balra.


" „Kötelező haladási irány” (17., 18., 19/a., 19/b. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben a táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban (irányok valamelyikében) kell továbbhaladni."


Mivel balra egy udvarra/parkolóba hajtasz be, nem pedig kereszteződésben kanyarodsz el, ezért erre nem vonatkozik a tábla.

2017. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is. Furcsa hely. Amúgy most nézem, a fekete autó jó helyen parkol? Nem figyeltem, de lehet, hogy amikor ott jártam eltakarta egy autó, de én nagy autóból láttam, piciből lehet nem látta a csávó.
2017. máj. 22. 18:55
 4/9 A kérdező kommentje:

Mármint az első válaszra írtam ,hogy " szerintem is" közben meg írt a második válaszadó ( amit szintén köszönök )


Rendben, akkor én értettem félre.

2017. máj. 22. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Bal oldalon egy udvar van csak, oda be lehet fordulni.
2017. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

a kötelező haladási irány tábla, kereszteződésre vonatkozik...szóval udvarra be lehet fordulni....

a fekete clio jó helyen parkol...

2017. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Aha, persze... és ha meg akarod tiltani az udvarba való befordulást, akkor mégis milyen táblával oldod meg? "Udvarba, parkolóba, kapuba bekanyarodni tilos" KRESZ-tábláról meg nem tudok. Márpedig teljesen nyilvánvaló, hogy lehet arra igény, hogy megtiltsad a bekanyarodást egy kapubejáróba, ha mondjuk ez az út geometriája miatt veszélyes lenne vagy a forgalom intenzitása miatt nem akarod, hogy a balra kanyarodók feltartsák az egyenesen haladókat. Ezek bizony reális feladatok egy közútkezelőnek, szóval milyen táblát is használunk erre?


Az sem érv, hogy ez egy parkolóba vezető kapu. Miért?

Útkereszteződés = két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.

Út = a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).


Ugyanakkor jelen esetben valószínűleg a közút kezelője csak a jobbról betorkolló mellékutcát akarta védeni ezzel a táblával, de ezzel leblokkolta festékbolt kapubejáróját is.

2017. máj. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: a válaszodban is ott rejlik a megoldás.


"Út = a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút)"


Mivel a kapu elzárja a járművek elől a mögötte található udvart, ezért az nem számít útnak, így a kapubejáró sem számít útkereszteződésnek, tehát nem vonatkozik rá a kötelező haladási irány tábla. Pont.


Ha meg akarják tiltani a balra befordulást, azt záróvonallal is megtehetik, az jelen esetben egy korrekt, és megvalósítható megoldás lenne. Mellesleg nézd csak meg, szemből is ki van téve a kötelező haladási irány tábla, akkor ezek szerint sehonnan nem lehet behajtani az udvarra? Ugyan már.

2017. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

írj nekik egy kérelmet/panaszlevelet, h cseréljék ki a táblát, jobbra kanyarodni tilos táblára :D

(szemből meg balra k. tilos táblára....)

2017. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!