Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kanyarodjak, ha elsőbbs...

Hogyan kanyarodjak, ha elsőbbségadási kötelezettségem van, de nincs stop tábla? Tovább lenn

Figyelt kérdés

most tanulok vezetni, szerdán megyek legközelebb, ülepedett a téma és majd persze az oktatót is megkérdezem, de nem hagyott nyugodni, utána akartam itt járni. Szóval: kereszteződés előtt sebesség csökkentése, kettesbe váltani. Igen csak egy pillanatra csak meg kell állni a kereszteződés előtt, ha jön valaki ha nem. Ha nem jön, akkor kettes fokozatban, fék és kuplunk, pillanatra megállni és igy menni tovább?vagy csak olelassitani? és ha jön valaki akit meg kell várnom, akkor a kereszteződésben a kettes fokozatban tartom a lábam a féken és kuplungon vagy mi? üresbe csak nem kell már kivennem emiatt vagy? Az mondta az oktatóm, hogy második sebességben kanyarodjak mindig, amíg kezdő vagyok, meg majd a vizsgán is.Szóval: látom, hogy közeledek egy kereszteződéshez, ahol elsőbbséget kell majd adnom a többieknek. Lassítok, visszaváltok kettesbe, körbenézek, látom, hogy jön egy autó, akkor a lábam tegyem a fékre és kuplungra és ha elment akkor kezdhetem a kanyarodást, vagy váltsak vissza egyesbe vagy üresbe? és ha mondjuk 3 vagy akár 5 autót is kell kell engednem, akkor is maradjak kettesben vagy rakjam üresbe? de ha üresbe rakom akkor viszont egyesbe tudok csak kanyarodni, és akkor nem jöhet létre, amit az oktató mond, hogy kanyarodjak mindig kettesbe, nem értem.. :S

válaszokat előre is köszönöm!


2017. márc. 5. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1, Akkor ha lassítva haladsz 2 esbe váltva benézel közel van e autó amelyik feléd tart . Ha nincs akkor csorogsz 2esbe kanyarodva majd gáz és pakolsz felfelé . 2, De ha egy autó jön közel akkor csúsztatod a kuplungot és ha elment utána kanyarodva felengeded kanyarodsz és gáz 3, ha több jön akkor kénytelen vagy megállni és üresbe tenni és féken tartani a lábad , ha elhaladtak akkor 1esből elindulsz és pakolod felfelé ... indulva
2017. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Forgalmi rend: rendőr, lámpa, táblák, útburkolati jelzések! Ha nincs elsőbbséget adó tábla sehol egyenrangú utakról beszélünk ahol jobbkez szabály van. Kereszteződést eleve lassan közelítünk meg! Ha valaki jon es elsőbbségadasi kötelezettségünk van akkor minden esetben meg kell állni üresbe tenni az autót kiveve ha egy ket másodpercről van szo. Kettesben ne indulj a kocsival. Praktikus rosszul belátható kereszteződésnél akkor is megállni ha van elsőbbségadas kötelező tábla vagy nincs. Üresbe az autót vezetés kozben oktatás es vizsga alatt ne tedd mert ugy megvagnak mint a huzat! Üresbe csak a kereszteződésben illetve lámpánál ha megallsz!
2017. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
STOP táblánál mindig meg kell állni a vonalnál és körbe lesni a torkolatnál ha tuti a kilátás és 1 gép se közlekedő sincs sehol .
2017. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt!
2017. márc. 5. 18:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elolvastam a kérdést, az volt az első gondolatom, hogy te összezavartad saját magad. Hagyd, majd az oktatód elmondja hogy kell.

Nekem úgy tanította, hogy körforgalom/kerezteződés előtt, ahol nincs stop, lassítok, visszaváltok kettesbe, persze közben már nézek is szét, hogy ha netalán meg kell állni, legyen időm. Ha nem jön semmi, kettessel szépen továbbmegyek, ha jön valami, és meg kell állnom, akkor benyomom a kuplungot és féket, és visszaváltok egyesbe. Üresbe szerintem értelmetlen kivenni, mivel nem fogsz olyan sokat állni. De mondom, az oktatód majd elmagyarázza, ne stresszelj ezen.

2017. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ahhaaa, értem köszönöm, akkor ez lehet az oka :) körforgalomnál ugyanigy? ha jön valami és meg kell állni, akkor egyes fokozattal behajthatok?
2017. márc. 5. 18:33
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor kb így néz ki az életben: kereszteződés előtt lassítok, négyesből kettesbe váltok, ha nem jön semmi, akkor kettesben szépen kanyarodjak. Ha jön, megállok. De akkor csak egyesbe váltsak vissza, és fék plusz kuplungon a láb?és ha elment indulás, egészen üresbe akikor se tegyem vissza ha mondjuk 5-6 autót is ki kell várnom?
2017. márc. 5. 18:38
 8/12 anonim ***** válasza:

1995-óta van jogsim, egymásra merőleges utcánál 2-esben kanyarodunk.

Ha megálltál, utána 1-es!

Ezek szerint maci sajt van nem stoptábla.


Te érted amit írsz? :-)

2017. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondom, üresbe értelmetlen tenni. Hagyod a lábad a kuplungon és féken, és ha szabad a pálya, mész.
2017. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönõm a vàlaszokat! Mèg nagyon most kezdtem csak a dolgot
2017. márc. 5. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!