Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kanyarodjak, ha elsőbbs...

Hogyan kanyarodjak, ha elsőbbségadási kötelezettségem van, de nincs stop tábla? Tovább lenn

Figyelt kérdés

most tanulok vezetni, szerdán megyek legközelebb, ülepedett a téma és majd persze az oktatót is megkérdezem, de nem hagyott nyugodni, utána akartam itt járni. Szóval: kereszteződés előtt sebesség csökkentése, kettesbe váltani. Igen csak egy pillanatra csak meg kell állni a kereszteződés előtt, ha jön valaki ha nem. Ha nem jön, akkor kettes fokozatban, fék és kuplunk, pillanatra megállni és igy menni tovább?vagy csak olelassitani? és ha jön valaki akit meg kell várnom, akkor a kereszteződésben a kettes fokozatban tartom a lábam a féken és kuplungon vagy mi? üresbe csak nem kell már kivennem emiatt vagy? Az mondta az oktatóm, hogy második sebességben kanyarodjak mindig, amíg kezdő vagyok, meg majd a vizsgán is.Szóval: látom, hogy közeledek egy kereszteződéshez, ahol elsőbbséget kell majd adnom a többieknek. Lassítok, visszaváltok kettesbe, körbenézek, látom, hogy jön egy autó, akkor a lábam tegyem a fékre és kuplungra és ha elment akkor kezdhetem a kanyarodást, vagy váltsak vissza egyesbe vagy üresbe? és ha mondjuk 3 vagy akár 5 autót is kell kell engednem, akkor is maradjak kettesben vagy rakjam üresbe? de ha üresbe rakom akkor viszont egyesbe tudok csak kanyarodni, és akkor nem jöhet létre, amit az oktató mond, hogy kanyarodjak mindig kettesbe, nem értem.. :S

válaszokat előre is köszönöm!


2017. márc. 5. 18:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, macisajt, ez aranyos :D vagy jobb kèz vagy bàrmi hasonlò xD
2017. márc. 5. 19:56
 12/12 A kérdező kommentje:
akkor a következő kérdés! zebránál? :D ha jön mondjuk egy gyalogos és "robogok" 4es fokozatban a városban. akkor megállok, üresbe teszem vagy egyesbe és fék plusz kuplung? (még nem volt ilyen szitu, mert kihalt helyen autókázunk, 6. óránál tartok)
2017. márc. 5. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!