Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy kezdő sofőr nem vezethet jól?

Egy kezdő sofőr nem vezethet jól?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy rosszul vezet meg jól de mégis mi alapján mondják el ezeket a jelzőket?

Nemrég óta van jogosítványom (19 vagyok) de már vezetgetek kb 4 éve és magamra valahogy nem tudom azt mondani, hogy rossz vagyok. Profi nyilván nem mivel nincs 48382020 km-es rutinom de akkor most mégis még rosszul vezetek?



2017. ápr. 17. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát idővel begyakorlod az auto kezelésèt ès manuàlis lesz amire most még lehet figyelsz ès igy kevesebb figyelmed marad az utra a tàblàkat is jobban megjegyzed nem,kell gondolkodnod rajtuk tudod azt hogy mennyi ido alatt fekezel hogyan mukodik az auto stb..
2017. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az autó kezelésére (sebességváltás, index, kormányzás, elindulás, fék távok) már nem kell figyeljek ezek mennek automatikusan mivel földutakon raliztam sokat, ahol már arra mentem, hogy minél jobban csússzon a kocsi és legyen mit megfogni minél nagyobb sebességgel, szóval ezek mennek annyira, hogy rendes körülmények között csak a forgalomra és szabályokra kell odafigyeljek. De ezeken kívül még biztos van olyan tényező ami megkülönböztet egy jó sofőrt a rossztól.
2017. ápr. 17. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint az autót tudod kezelni - ez fontos dolog, de nem minden.


Amit még meg kell tanulnod, az a forgalomban való vezetés, és a különféle közlekedési helyzetekre megfelelöen és gyorsan és autómatikusan jól reagálni. De ehhez tényleg idö/levezetett km kell.


A legveszélyesebb egyébként az a vezetö, aki az autót jól kezeli, és a legtöbb forgalmi helyzetet már megtanulta (ez kb 2-3 év után szokott bekövetkezni) és mivel már elég nagy az önbizalma, néha túlértékeli saját magát.

2017. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a baj, hogy mi alapján határozzuk meg, hogy valaki jó sofőr e?

Az én szememben az a jó sofőr, aki jól kezeli az autót, műszakilag, meg vezetéstechnikailag is. Tehát nem rángat az autó minden váltásnál, nem égeti a kuplungot, nem rugdossa a gázpedált, hanem szép finoman áll meg. Kanyarban megtalálja az ideális ívet, nem mint néhány ismerősöm, hogy a kanyarban rángatja a kormányt 2 újjal, mert nem találja meg a megfelelő ívet elsőre, hogy bevegye a kanyart. Szóval nálam ilyen nüanszok határozzák meg a dolgot, a KRESZ ismerete mindenkinél megvan nagyjából, hogy mi mennyire tartja be, az már más kérdés.

2017. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában véve igaz, de nyilván minden ember más.

Pl. amikor kezdő vezető voltam, egyszer valaki csikorgó gumikkal fékezett le mellettem és mutogatott. Mert ő (!) nem vette észre, hogy kanyarodik a védett útvonal és neki kellett volna számomra elsőbbséget adnia.

A magabiztos mutogatásából kiindulva ő valószínűleg nem volt kezdő. :DDD


Annyiban mindenképp igaz a fenti állítás, hogy te is valószínűleg jobban fogsz vezetni pár tízezer km után. Ha már most jól vezetsz, akkor még jobban. ;-)

2017. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg érdekes kérdés.

De:


Egy kezdő német nyelvtanuló tud annyit mint aki már 5 éve tanulja a nyelvet?

Egy kezdő artista tud annyit mint aki már 3 éve gyakorol?

Egy kezdő fodrász mindent pikk-pakk meg tud csinálni ugyanúgy, mint egy sok éve munkában álló társa?


Mindre az a válasz, hogy NEM!!!!


Lehet egy kezdő fodrász, vagy sofőr is az átlagnál ügyesebb (most beképzeltül hangzik, de én is tök könnyen ráéreztem mindenre)

de mégsem lehet összehasonlítani azzal, akinek több éves rutinja van.

(persze nem papíron, mert aki csak a fiókban tartja a rózsaszín kártyácskáját, mint az embereke nagy része, az kivétel)


Röviden:


Vezethetsz jól, de csak abban a kategóriában amiben kezdő van.

Lehet, hogy 10-ből tuti vagy azok között, akik pár hete szereztek jogsit.

Ennyi.

2017. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
A vezetést, és a nyelvtudást nem lehet összehasonlítani.
2017. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Minden ember más,vezethet jól friss jogsis ,főleg ha már gyakorolt valahol mezőnn pl.ul.
2020. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol jártál eddig nagy városokban?
2020. aug. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!