Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 3 éve nem vezettem. Újra kell...

3 éve nem vezettem. Újra kell vizsgáznom?

Figyelt kérdés
2007 óta van jogsim, de csak azért szereztem meg, mert anyám erőltette. Azóta nem is vezettem, utálok és félek vezetni. Sajnos az oktatóm egy ordibálós pasas volt (amíg ki nem rúgták mert beköptem a főnöknél), viszont "hála" neki, összeszorul a gyomrom akárhányszor volán mögé ülök. A baj az, hogy egy másik városban kaptam állást és jobb lenne, ha kocsival tudnék bejárni, mert busszal több mint másfél órát kell utaznom... Odaköltözni meg nem akarok. Mindig is féltem vezetni, de így 3 év után, gyakorlat nélkül abszolút nem merek. Mit tegyek? Mivel sokáig nem vezettem, újra kell vizsgáznom? Vagy lehet úgy órákat venni, hogy már megvan a jogsim? Nem tudom, hogy a félelmemet letudom-e küzdeni, de egy próbát megér. Előre is kösz. Edina.
2010. máj. 13. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáznod nem kell,de gyakorolnod muszáj!Ha úgy mész forgalomba hogy félsz,csak idő kérdése a baleset...

Órát vehetsz jogsival is,de biztos van ismerős aki ingyen is segít...

2010. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Keress a barátaid, idmerőseid között olyan emberkét, aki rutinos, és kérd meg, hogy segítsen. Biztos nem fognak elutasítani, mert mindenkinek fontos a biztonság. És külön gratulálok ahhoz, hogy ezt magadtól belátod, és nem akarsz egyből fejest ugrani a forgalomba. Kevesen ismerik be, hogy nincs gyakorlatuk, vagy kiestek a gyakorlatból. Sok sikert, és balesetmentes közlekedést!!!
2010. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vagy nyugodt a volán mögött, addig ne ülj autóba egyedül. Keress egy barátot, aki elmegy veled gyakorolni. Idővel meg lehet szokni a vezetéssel járó stresszt is.

A barátnőm szintén évek óta nem vezetett, idén januárban kezdte újra. Sokszor elmetünk pl. bevásárolni, nagyijáért az orvoshoz, utána patikába, vagy csak úgy el. Már egész belejött. Hosszú útra még nem vállalkozik egyedül, de városon belül és a környéken már egyedül is megy neki.

2010. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én oktatóm vállal olyanokat is akiknek megvan a jogsijuk, de rég nem vezettek. Ha nincs barátod aki tudna segíteni, vagy "professzionális" segítségre vágysz akkor érdeklődj ismerősöktől, hogy ők melyik oktatót ajánlanák, és hívd fel! Nem fog hülyének nézni:)
2010. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden oktató és autós iskola vállal ilyet, akinek van jogsija de nincs rutinja. De tényleg ne ülj addig kocsiba, amíg félsz, amíg nem érzed biztosnak a volánon a kezed, mert baj lesz.
2010. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is féltem régebben vezetni. Remegett a lábam a pedálon. :) Bár az oktatóm haláli nyugodt és rendes fazon volt. Viszont apum azt mondta, hogy addig nem adja oda az autót úgy, hogy egyedül vezethessem, amíg mellette le nem vezetek 1000 km-t. Igaza volt. Elég sokféle helyzetben elmagyarázta mit hogy kell tenni.

Aztán amikor ezen túl voltunk, egyedül elég sokat mászkáltam rövid távokon. Aztán kicsit messzebbre. És szép lassan eljutottam odáig, hogy imádok vezetni! Néha a világ végéig elmennék. :) Hallgatok vmi jó zenét közben, éneklek (úgyse hallja senki szerencsére :) )... Szóval fokozatosan szoktasd vissza magad és vedd lazán a dolgokat! :D

Üdv

2010. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
csak lazán :) ha nemfogsz először gyorsan menni, akkor nagy baj nemlehet :) először ültess be egy barátot magad mellé, aki tud vezetni, nem agresszív, és megbízol benne. aztán menjetek el párszor csak úgy kocsikázni. és próbáld élvezni :) (mert lehet ám azt is :P) nincs mitől félned. sok sikert :)
2010. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 psytom válasza:
ha van családtag/barát akivel gyakorolhatsz, akkor ne habozz...járjatok körbe elsősroban azokon az utakon, ahol dolgozni fogsz menni. Van még egy lehetőség: csigavér autós iskola, ott tudsz gyakorló órákat venni, csak nem ingyen:S
2010. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nagygáz, kisfröccs
2010. máj. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

keress fel egy autósiskolát, és keress egy oktatót

vállalnak órákat jogosítványon kívül is

ez a verzió azért jobb, mint apával/tesóval/baráttal/barátnővel vezetni, mert nála van ugye egy másik pedálsor, amivel be tud avatkozni, ha extrém nagy problémát okozol

én inkább ezt ajánlom neked :)

jó kocsikázást! :)

2010. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!