Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy hogy kicsit...

Nem érzitek úgy hogy kicsit kamu ez a szmogriadó?

Figyelt kérdés

Ha tényleg az egészségünk a cél akkor az újabb autósok miért nem mehetnek ingyen a bkk val.

Ezzel ösztönözni lehetne jobb kategóriás autó tulajdonosokat is hogy esetleg letegyék míg tart a szmogriadó.


2017. jan. 25. 18:45
 1/8 anonim válasza:
78%
Nem kamu. Tényleg nagyon veszélyes az autó kipufogóján eltávozó por és szennyeződés. Ugyanis akár a véráramlásba is bekerülhet a por (olyan kicsi). És a szívet, vesét tönkreteheti. Sosem szabad kipufogó előtt lenni és beszívni a közvetlen füstöt, mivel életveszélyes!
2017. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, tökéletesen igazad van, de ez igy szerintem nem sokat ér, mert egy euro 4 től felfelé lévő autó sokszor több cuccot bocsált ki mint a régebbiek.
2017. jan. 25. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Tényleg veszélyes a szmog, de az emberiség többet is tehetne ellene. Például az elektromos járművek terjedésének elősegítésével. Jelenleg az emberiség a veszélyes szmogért tesz meg mindent, például irreálisan magas villanyautó árakkal. Vagy azzal is hogy árban nem tűnik előnyösebbnek tömegközlekedéssel járni.

Azért is mindent elkövet az emberiség hogy a környezetkímélőbb fűtési módok helyett inkább a kályhában égetett szeméttel fűtsön a polgár. A modernebb gáz- vagy elektromos fűtés nem olcsóbb hanem drágább mint a "füstös" tüzelés. A szemétdíjnak benne kellene lennie az adóban, így nem a kályhába dobná a polgár a szemetet hisz ingyen szálítanák el neki.

2017. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 Ez marha jó! Nem egyszer éreztem is a pikáns illatot, mikor egy BKV busz mögött mentem át az úttesten.
2017. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a belvárosban lehet valami valóság alapja.

De ha annyira nagy a gond, akkor MINDENKI tegye le a kocsiját fél-1 vagy több napra!!!!!


Nem lehet akkora gond, ha csak a csórókat szop....ják.


Engem nem érdekel.

Nyilván nem fogja senki visszatéríteni a veszteségeim, amit ez alapján szenvednék, ha mindent és minden tekintetben betartanék.

2017. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg az egészségünk a cél akkor az újabb autósok miért nem mehetnek ingyen a bkk val. "


Pont ezt írtam most a másik kérdésnél, hogy ez lenne a megoldás.

2017. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
"#1 Ez marha jó! Nem egyszer éreztem is a pikáns illatot, mikor egy BKV busz mögött mentem át az úttesten."- Tényleg, ez a talán a Discovery-n volt a 2001. szeptemberi terrorcselekmény (bár lehet, hogy az USA kormánya tette, hogy háborúzhasson és a dollár árfolyama megmaradjon) miatt. Mivel ott is ilyen por keletkezett, ami ellen nem megfelelően védekeztek és sokaknak szív meg más problémái lettek. És az autóknál is ugyanez a helyzet. PL: Én mindig el szoktam fordulni ellentétesen, hogy nem lélegezzem be. Vagy megvárom, míg elmegy a busz.
2017. jan. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Környezetvédelmi végzettségem van.



A mostani szmog esetén is a porok a legveszélyesebbek. Nagyobbrészt származnak a fűtésből (szilárd tüzelőanyagok égetéséből), mint a közlekedésből. (Ami a közlekedést illeti, szerintem is a régi, elavult, nem jól karbantartott autóbuszok a legrosszabbak, még akkor is, ha figyelembe vesszük, mennyi embert szállít szemben egy személyautóval.)


A szmogriadó végülis egy lehetséges cselekvés és ösztönözhet is. Azután jön egy-két szeles nap, és a légkör kitisztul /relatív öntisztulás, ugyanis nem kerül ki a szennyezőanyag a légkörből, csak felhígul/



Az lenne a legfontosabb, hogy az emberek ne égessenek szemetet. A fa pedig megfelelő szárazságú legyen, korszerű és karbantartott berendezésekben égessék. Korszerűek legyenek a nyílászárók, az épületek szigeteljenek jól, az emberek szellőztessenek megfelelően: rövid ideig intenzíven. A páratartalom növelése javít a hőérzeten.

2017. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!