Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha biciklin elkap a rendőr...

Ha biciklin elkap a rendőr ittas vezetésért elveszik a jogsit?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most komolyan kérdezed?

És szerinted a biciklizés jogosítványhoz kötött?

Az egy dolog, hogy van jogsid, az ittas bringázáshoz semmi köze. Van következménye az ittas tekerésnek, gondolom pénzbírság, de semmi más.

2010. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy ittas biciklizésért csak pénzbírságot adnak... Nálunk a gyökérzsaruk beálltak a kocsma elé és ott szondáztatták a nyuggereket... Nagyon gáz volt...
2010. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen elveszik a jogosítványt, ha van jogosítványod. Ugyanis ittasan kerékpárra sem ülhetsz, ha van jogsid, akkor ugye ezt tudod. A rendőr bizony elveszi a jogsid!
2010. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogy veszi el! Milyen alapon vehetné el? Akinek nincs jogsija attól mit vesz el, a BKV bérletét?


Ne ijesztgessétek a kérdezőt feleslegesen.

2010. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy veszi. Nem is érdekli a rendőrt, hogy van-e jogosítványod. Ugyanis a bicikliseknek is tisztában kell (kéne) lenniük a KRESZ-szel, ellenkező esetben meg: a törvény nem tudása nem mentesít alóla...


Azon kívül ki az, aki felajánlja: "biztos úr, kéri a jogosítványomat is? Mert van ám!"

2010. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Miért venné el semmi köze nincs hozzá mivel a biciklihez nem is kell jogosítvány.A másik biztos nem fogja a RENDŐR meg kérdezni,hogy"drága uram/hölgyem tessék meg mutatni a jogosítványát.MONDGYUK ÉN MÁR LÁTTAM OLYANT,HOGY A RENDŐR EL AKARTA KÉRNI AZ EGYIK BICIKLISTŐL ÉS AZT MONDTA NEKI MAGA NORMÁLIS BIZTOS ÚR:))
2010. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem veszik el, de gondold csak el, ha okozol valami galibát, akkor biztos megnézik, hogy van-e jogsid. Ha esetleg bíróság elé is kerülsz emiatt, ott már sok minden megtörténhet...
2010. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyannyira NEM veszik el, hogy ha többféle kategóriára szóló jogosítványod is van (teherautó, kamion), csak arra a járműre szólót veszted el, amit éppen vezetsz, amikor elkapnak ittas vezetésért.


Mert csakis annak a járműnek a vezetéséért vonhatnak felelősségre, amit vezetsz.


A fenti válaszoló logikáját követve: sose lehet tudni, ha bevisznek ittas vezetésért, még rád verik a szomszéd lakás kirámolását is...:) A kettőnek semmi, de semmi köze egymáshoz.

2010. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én logikámnak igenis van egyenesági ok-okozati összefüggése az ittas vezetés következményeit illetően. Ne próbáld ezt gyengíteni a hozzászólásoddal kedves előző!
2010. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!