Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A sárga villogós jármüvek...

A sárga villogós jármüvek milyen 'plusz'-ban részesülnek ha megy a sárga villogó? Illetve milyen jármüvek használják általában?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
abban a pluszban,hogy látod,hogy lassú jármű.ennyi,semmi előny.
2010. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedhetnek lassan(amúgy indokolatlanul nem szabad) és bizonyos időszakban(ha jó emlékszek 22h-6h-ig) behajthatnak az egyirányú utca bármely végéről.
2010. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

már hogyne lenne előnye, nézz utána a kreszben, most csak példaszerűen

-járdán is mehet azt hiszem max 5 km/h sebességgel

-tilosban is megállhat

-osztottpályás úton szembeforgalommal is mehet 22-06 h között


huh ... nem tudom, én kék fényezek is meg sárga fényezek is, aztán sokszor már keverem a kettőt, de nyilván a sárga a piroson nem mehet át pl, de azért vannak kiváltságai úgymond !


és egy tévedés, a sárga nem csak lassú járműre van ám ! a sárga a veszélyre hívja fel a figyelmet, nézd meg a jogszabályt, pl. adott hosszúsági vagy szélességi méretett meghaladó jármű vagy annak kísérőjétől kezdve a sugárzó anyag szállításáig van ott sok minden !! csak sajnos a sárgát tényleg nem veszik komolyan az emberek, csak nekem emiatt már 2 balesetem volt, hogy későn taposott a fékbe amikor látta, hogy nem fér el, aztán hops bele fejjel az árokba, szóval a sárgát se árt ám komolyan venni sokszor !!

2010. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. máj. 3. 15:27
 5/12 mobol1 ***** válasza:

szerintem a sárga villogós "jajj de fontos vagyok sofőrök" 80 % a feltűnési viszketegségben szenved.

villog ha kell ha nem.

amikor PL autómentő épp egy autót húz fel magára akkor ok hogy villog, de mikor már halad akkor minek villog tovább!?

nekem villoghat semmivel sem részesítem nagyobb figyelemmel mint a gyalogost vagy a buszt

2010. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

figyi sztem te valamiért irigykedsz a villogóra ... nem adtak rá engedélyt neked vagy mi a baj?


azért azt ajánlom csak jó tanácsként, hogy kicsit lassíts be ha az út szélén villog egy akármilyen autó a sárgájával, mert mondtam, csak nekem ilyen okból, hogy a menőcsávó ugyan már miért fékezne, aztán amikor oda ért, és látta, hogy nem fér el, nos az árokban kötött ki fejjel lefelé, úgyhogy hidd el, persze tudom én, vannak a kukáskocsi jellegű autók, de vannak a túlméretes és egyéb okból sárga villogós autók, és sosem tudhatod mikor miért villog .....


de hát te tudod, csak nehogy meglepetés érjen egyszer

2010. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok.A sárga villogó a KRESZBEN nem biztosít elönyöket,viszont FOKOZOTT ELÖVIGYÁZATOSSÁGGAL érdemes megközelíteni a saját érdekedben.
2010. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ne haragudj, én megcáfolnám ezt


akkor a foprgalommal szemben és a járdán való közélekedést minek neveznéd, ha nem előnynek ?


Sejtem, mire gondolsz, azaz nem olyan előnyöket biztosít, mint a kék lámpa, de bizony BIZTOSÍT !!

2010. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mobol1 ***** válasza:

"figyi sztem te valamiért irigykedsz a villogóra ... nem adtak rá engedélyt neked vagy mi a baj? "


ha ezt nekem írtad akkor reagálnék rá


sosem kértem sárga villogót. irigy pedig aztán főleg nem vagyok.


nem a túl méretes , veszélyes anyagot, vagy éppen a forgalommal szemben haladó járművekre gondoltam.

azokra akik láthatóan semmit sem csinálnak csak haladnak az úton és pusztán passzióból villogtatnak.

mivel Bp-en élek naponta találkozom velük :(



ami az előbbi hsz -ból kimaradt! városon belüli sárgán villogókról írtam

2010. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"autómentő épp egy autót húz fel magára akkor ok hogy villog, de mikor már halad akkor minek villog tovább!? "

Lehet olyan is,hogy a magára "felhúzott" autóból folyik a motorolaj,fékolaj,hűtőfolyadék stb.Valószínű azért villog a sárga fény,mert fokozott figyelmet vár el Tőled amikor meg akarod előzni.Gondold át mennyire jó lehet,ha előzöl egy ilyen szekeret,és előzés közben betakarja a szélvédődet egy finom kis olaj permet,vagy mondjuk a sószóró gépből az autódat oldalba vágja egy nagy darab só,ami egyben pottyan ki a tartályból.

2010. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!