Levelezős egyetemistaként (budapesti lakhely vidéki egyetem) a lakóhely és iskola közötti utazásnál mit kell figyelembe venni?
Nem dicsekedhetem azzal, hogy értem, mi a kérdésed.
Felsőoktatásban levelező tagozaton tanulmányokat folytató hallgató a helyközi közlekedésben (vasúti személyszállítás, HÉV, helyközi autóbusz-közlekedés, komp- és révközlekedés) 50%-os menetjegy-kedvezményre jogosult a lakóhelye és az oktatási intézmény között. Ez az egyetlen közlekedési kedvezmény, amit e hallgatói jogviszony alapján igénybe lehet venni.
A lakóhely a lakóhely szerinti-, az oktatási intézmény pedig az intézmény helye szerinti teljes települést jelenti.
Ha budapesti lakóhelyed van, akkor bármely budapesti állomáson, megállóhelyen felszállhatsz, hogy eljuss az oktatási intézmény településén bármelyik állomásra, megállóhelyre. Erre az útra – a felszállás helyétől a leszállás helyéig – 50%-os kedvezményű menetjegyet válthatsz. Természetesen, a hallgatói jogviszonyt igazolnod kell. Az 50%-os kedvezmény nem érvényes a pót- és helyjegyekre.
Ha, például, vonattal utazol a pécsi egyetemre, akkor senki sem vizsgálja, hogy a Keleti-, vagy a Déli pályaudvarhoz laksz közelebb; mindkét pályaudvarról indulnak vonatok Pécsre. És mindkét helyről induló vonatok megállnak Kelenföldön, akár ott is felszállhatsz. Bárhol is laksz, Budapesten.
Ha, például, VOLÁN busszal utazol a szegedi egyetemre (azon kívül, hogy az odatartó buszra is Budapesten bárhol felszállhatsz), Szegeden bármelyik megállóban, vagy az autóbusz-állomáson is leszállhatsz. Senki sem vizsgálja, hogy az egyetem melyik épületéhez van közel az a megálló, ahol leszállsz.
Ezek, természetesen, a visszaútra is érvényesek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!