Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki lett volna a hibás ha a...

Ki lett volna a hibás ha a kamionos letarolja a furgon oldalát?

Figyelt kérdés

[link]


Ma ezt a videót láttam, elgondolkodtam rajta, hogy én biztosan nem húztam volna balra enyhén a kormányt. Nekem egyszer volt ilyen szitum, csak nincs róla videó.


Szóval ha ilyen helyzetbe én nem tértem volna ki és eltalálom oldalról a furgon tükrét esetleg, ki a hibás?


2016. nov. 7. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Elinduláskor nem csak elsőbbséget kell adni a közlekedőknek, de nem is zavarhatod meg őket. Szóval alap esetben a furgon a hibás.

Viszont mindenkinek kötelessége megtenni mindent egy esetleges baleset elkerülése érdekében. Szóval ha direkt belerongyolsz, akkor már feleződik a felelősség.

2016. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez egy fasság, hogy feleződik.

A kamionos megpróbálta elkerülni a balesetet, sikerült is, de cserében majdnem palacsintát csinált a BMW-ből. Ha az is nem húzódik le, akkor ütköznek. És abból komoly baleset lett volna.

2016. nov. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen a furgon. Ám nem nagy ügy, ilyen szitu napjában előfordul.
2016. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha jobban megnézed a videót a furgon az út szélén áll(!), indexel, jelzi az elindulási szándékát.

Az út nagyon keskeny, nincs meg a biztonságos oldaltávolság a furgon és a kamion között.

A kamion biztonságosan nem férne el a furgon mellett, ezért "húzott" balra, ezzel veszélyeztetve a szemből jövőt!

Szóval a kamionos a hibás, mert neki meg kellett volna állni.

Bizonyítás nehéz, mert a felvétel a kamionosnál van. Ő a furgonosra kenné... A BMW-s kapna kártérítést így vagy úgy... A biztosító kármegosztással is elszarakodhatna, erről bővebben itt olvashatsz... [link]

2016. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szóval a kamionos a hibás, mert neki meg kellett volna állni. "


AZIGEN!!!! Nem lennék meglepve, ha kiderülne hogy te ültél a furgonban.

2016. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha jobban megnézed a videót a furgon az út szélén áll(!), indexel, jelzi az elindulási szándékát."


És akkor mi van? Ha jelzi a szándékát, akkor már mindjárt elsőbbsége van? Nézd csak meg: 00.20. és 00.25. között mozog a furgon és csökken az oldaltávolság. Ebben a helyzetben a kamionos élvez elsőbbséget.

2016. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!