Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sikertelen kresz vizsga (? )

Sikertelen kresz vizsga (? )

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam kresz vizsgán 64 pontot értem el.

Mérhetetlenül csalódott és szomorú vagyok. Egyszerűen sehogy sem tudok túllépni ezen.

Pénteken megyek megint,de már fele annyira sem vagyok biztos magamban,mint eddig. Mi van ha most sem fog sikerülni? Teljesen el vagyok keseredve.

Hogyan tudnám összeszedni magam?

A szüleim külföldön élnek,telefonban mondtam el,hogy megbuktam,erre megkaptam,hogy nem tanultam semmit,szégyelljem magam,hatalmasat csalódtak bennem,direkt szórom a pénzt,szerencsétlen vagyok mindenhez..


2016. máj. 31. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért vagy felnőtt. Szívd meg magad, nézz át mindent alaposan, tesztelj orrvérzésig és meglesz. A szüleidről meg megvan a véleményem, hacsak nincs igazuk és tényleg nem tanultál.
2016. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy sikertelen KRESZ vizsga miatt nem dől össze a világ, a szüleidnek sem kellett volna ezt túllihegni, bár abban igazuk van, hogy nem készültél fel megfelelően.

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy kizárólag a tanulók okolhatók az utóbbi időben megnövekedett bukások miatt, nagyon sok iskola félvállról veszi az elméleti oktatást, a tanuló meg nem biztos, hogy tudja, mire kell számtani a vizsgán.

Az biztos, hogy megfelelően felkészülve ez a vizsga szinte vicc kategória, csupán egy tesztlapot kell kitölteni, de nem szabad úgy oda menni, hogy totózik a vizsgázó - aki jól felkészült, nem csak biztos a jó válaszban, de azt is tudja, hogy miért az a jó.


Ha pénteken sem sikerülne, akkor későbbi időpontot kérj, adj magadnak 2-3 hetet, vedd elő a KRESZ könyvet, és tanulj. A vizsga csak egy felmérő, sokkal cikibb az, amikor beülsz a gyakorlati oktató mellé, és az rövid idő alatt kiszúrja, hogy fogalmad sincs a szabályokról, nem tudod megkülönböztetni az egyirányú út és a kötelező haladási irány táblát sem :-)

2016. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi lett az első, a következő már 69 pont lett, pedig az jóval nehezebb volt mint az előző, mert alig volt benne olyan kérdés amiről szó volt a könyvben. Nyugi, menni fog.
2016. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A mi sulinkból 7 ember volt vizsgázni velem együtt,de csak egyetlen ember ment át. (Az oktató a tananyag közben 10 percenként a hát,és derékfájására panaszkodott 5-10 percig )

A műszaki dolgokat egyáltalán nem is magyarázta el,így csak a könyvből tudtam tanulni.

A könyvhöz járt cd is,amin ugyanolyan kérdések voltak,mint a vizsgán. 70 pont alatt egyik sem volt.

Talán csak túlidegeskedtem a dolgot,remegő lábakkal mentem be. De már legalább tudom mire számítsak.

A jogosítványra én kerestem meg a pénzt,tehát ezért is bánt,hogy azt mondják szórom a pénzt. Igenis tudom,hogy milyen nehéz megkeresni.

2016. máj. 31. 14:54
 5/15 A kérdező kommentje:
A könyvhöz járt cd is,amin ugyanolyan kérdések voltak,mint a vizsgán. 《 Mármint teszt cd..
2016. máj. 31. 14:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akiknek a műszaki ismeretek nehéznek tűnnek, különösen a lányokra jellemző.

Jó hír viszont, hogy műszaki kérdésekkel nem lehet elbukni a vizsgát, ha tudják a KRESZ-t, mert, ha az összes műszaki kérdést elhibázzák, akkor is 70 pontos lehet a teszt.

Az iskolák többsége ezért nem is erőlteti a műszaki részt, elintézik azzal,hogy ott van a könyvben, olvassátok el, és ha van kérdés tegyétek fel.

Ezzel nincs is gondom, viszont a KRESZ részletes kitárgyalásán nem szabadna egyetlen iskolának sem átsiklani.

Nem bonyolult az sem, akit valóban érdekel, még szórakoztatónak is találja, akit nem érdekel, annak lehet nyűg, hogy van egy alap szabály, és vannak kivételek, amit meg kell tanulni, mert csak úgy teljes a szabály ismerete.

Az elméleti vizsgán sok kérdés vonatkozhat valamilyen kivételre

2016. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Engem érdekel a kresz,és a legtöbb dolgot már első hallás/olvasás után is sikerült megjegyeznem,megtanulnom.. Most szépen fogom magam,még egyszer átolvasom az egész könyvet,és töltök teszteket. Megfigyelném,hogy mi az a témakör ahol hibázok,de ez nem mindig állandó. Szóval az is lehet,hogy a problémám a figyelmetlenségből adódik.. jaj.

Nem foghat ki rajtam.

(Egyébként 19 éves lány vagyok. )

2016. máj. 31. 15:09
 8/15 A kérdező kommentje:
Viszont 3 pontosokat és táblás kérdéseket sosem rontok,ami azért bíztató.. szerintem legalábbis.
2016. máj. 31. 15:10
 9/15 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, ha a 3 pontosakat nem rontod.

Az egy pontosakból szerintem is figyelmetlenségből jöhetett ennyi hiba össze, ez a jelenség nálam is megvolt, igaz még a vizsga előtt rájöttem arra, hogy rá kell erőltetnem magamat arra, hogy türelmesen végig olvasom a kérdéseket, és a válaszokat is, az nem jó, ha a félig elolvasott kérdésre adok választ :-)

Bőven sok az egy perc a kérdések megválaszolására, próbáld meg a teszteket úgy csinálni, hogy akkor sem nyomsz rá azonnal a válaszra, ha biztosan tudod mi a helyes, nézd meg milyen hülyeségeket ajánlanak még - vagyis figyelmesen végig olvasol minden sort


Az utóbbi időben sokakat ért kellemetlen meglepetés az elméleti vizsgán, s ahogy már írtam, ez nem csupán a tanulók hibája, a kibővített kérdés adatbázis már sok ahhoz, hogy csupán tesztelgetve fel lehessen készülni a vizsgára, a szakoe-n lévő mintakérdésekből álló tesztsor is becsapós lehet, meg kell nézni az edukresz oldalán mennyi kérdés kerülhet még elő a vizsgán.

2016. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne legyél csalódott, főleg ne szomorú! Inkább legyél bosszús, mérges önmagadra és tekintsd egy újabb kihívásnak az életben (lesz még bőven). Jó módszer lehet a tanulásban, ha a teszteléskor sikertelen kérdéseknél nem csak a helyes választ próbálod megjegyezni, hanem az egész témakört kikeresed a könyvből és átolvasva megpróbálod memorizálni, meg persze értelmezni. Így legközelebb ha másképp teszik fel a kérdést, akkor is tudni fogod a választ. Sok sikert péntekre!
2016. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!