Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak ebben az...

Milyen jogaim vannak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban vettem egy használt autót, 15 éves Daewoo Lanost. Most 1 hónapja derült ki, hogy komoly motorprobléma van, eszi az olajat, de nagyon nagy mértékben ( 70 km alatt újra kellett töltenem, mert a min alá ment). A szervíz szerint egyértelmű a hiba mértéke alapján, hogy amikor megvettem már fennállt ez a komoly probléma.


Milyen jogi lehetőségeim vannak? Örülnék ha legalább a vételár egy részét visszakaphatnám (de leginkább az egészet...), hisz egyértelműen átvertek.


2016. ápr. 26. 16:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nincs semmi apróbetű, hiába véditek annyira a kereskedőt. Ugyanis a 49/2003. (VII. 30.) GKM rendeletet is végigolvastam. Még ha nem is a vásárlás előtt keletkezett, hanem a vásárlást követő egy évben akkor is engem véd a törvény (ha a hiba nem általam okozott) :-)
2016. ápr. 28. 08:06
 12/19 anonim ***** válasza:

Még ha ez így is lenne, olajfogyasztást hogy bizonyítod?

Ki hiszi el, hogy te 1000 km alatt 3 litert utánöntöttél?

Amugy még új autónál is elfogadott az 1L/1000km olajfogyasztás a gyártó szerint. Egy 15éves fos meg természetes hogy fogyaszt olajat.

Az meg milyen mérés, hogy 70 km után ujra kellett utántölteni? Semmilyen.

Már sokan megírták, hogy ez hülyeség.

Nem kell hogy elhidd.

De nyugodtan erőlködj.

2016. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyértelműen bizonyítva van, hogy a motor eszi az olajat, ezt a legszerencsétlenebb szervíz megmondja neked a kék kipufogó gázból, az olajfolyásból ami látszik. Az hogy 70 km alatt mennyi folyik el nekem nem kell bizonyítanom, hibás a motor és ezért jár a garancia. Itt minden kommentelő használt autó kereskedő és most fél, hogy hogy a jogszabály miatt amit belinkeltem megszívhatják, vagy mi? :-D


Azt hiszem megyek inkább egy jogi fórumra, ott nem oltják le zsigerből a kérdezőt olyan témában amiről láthatóan nem is hallottak még vagy nem elég tájékozottak hozzá.

2016. ápr. 28. 13:40
 14/19 anonim ***** válasza:
48%
Már nem azért, de amikor megvetted, akkor miért nem volt kék kipufogógáz?
2016. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha ennyire hiszel az igazadban akkor ahjrá bizonyítsd jogi úton... fél év múlva viszont ne írd be, hogy mekkora költsg volt a semmiért.
2016. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
En sem teljesen ertem, hogy aki szemmel lathatoan ennyire tajekozott, az minek ir ki kerdest. Egyertelmu, hogy a kerdezonek van egy kialakult velemenye amin valtoztatni nem hajlando. Igen, elmeletileg a vevot vedi a torveny, hogy ez a gyakorlatban mit jelent, az a korabbi valaszokban olvashato. Semmit. Ez Magyarorszag, ne felejtsuk el.
2016. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 rionen válasza:
15 éves autót vettél.Mit vártál, "újkocsi" illatot? Pár hónapon belül jelzed, hogy gond van az autóval oké, de így? Szakszervizi munkalapod van a hibáról? Állapotlapot írtatok alá az adásvételinél? Nem olyan könny igazságügyi szakértőztetni egy ilyen idős használt autót. Ha még ha garázsban állt volna, de szerintem nem....
2016. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 rionen válasza:
Mit jelent a motor gondok? Pontosabban?
2016. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 rionen válasza:
Amúgy meg ha ennyire nem vagy kíváncsi a tömeg véleményére akkor miért kérdezed. Szakszervizben dolgozom és tudod nem mind arany ami fénylik.
2016. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!