Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak ebben az...

Milyen jogaim vannak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban vettem egy használt autót, 15 éves Daewoo Lanost. Most 1 hónapja derült ki, hogy komoly motorprobléma van, eszi az olajat, de nagyon nagy mértékben ( 70 km alatt újra kellett töltenem, mert a min alá ment). A szervíz szerint egyértelmű a hiba mértéke alapján, hogy amikor megvettem már fennállt ez a komoly probléma.


Milyen jogi lehetőségeim vannak? Örülnék ha legalább a vételár egy részét visszakaphatnám (de leginkább az egészet...), hisz egyértelműen átvertek.


2016. ápr. 26. 16:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És akkor 8 hónapon keresztül olaj nélkül közlekedtél, vagy mi? Ha eddig nem jött elő a hiba, akkor valószínű, hogy amikor megvetted, még nem volt semmi baj, csak kialakulóban volt a dolog, és arról az előző tulaj sem tudhatott.
2016. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom 1 év garanciával vetted a 15 éves autót ha ez így egyáltalán megfordul a fejedben.

Ha esetleg mégsem, akkor:

Jogod van olajat utántölteni.

Jogod van szerelőhőz vinni, megcsináltatni.

2016. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nincs garancia rajta?

Akkor 7 hónap után már nincs jogod a volt tulajdonost zaklatni, és követelni pénzt tőle.

Milyen jogaid vannak? Amit előttem is leírtak.

Jogod van megcsináltatni szerelővel saját költségeden.

Jogod van bontóba vinni a kocsit

Jogod van olajat venni.

2016. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi ido elteltevel mar nem bizonyithato, hogy az elozo tulajnak tudomasa volt a hibarol. Magyarul nem tudod bizonyitani hogy atvertek. Az autot gondolom vasarlas elott megtekintetted, kiprobaltad.
2016. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Használt autó, lehet még az eladó sem tudta, hogy mi van vele. Neked is egy hónap kellett hogy rágyere. Ez nem új autó hogy garancia legyen rá!
2016. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerviz szerint... viszont akkor amióta megvan nem tűnt fel hogy fogy az olaj...
2016. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egy hónap után olajcsere volt a szervízben amikor bevittem. Utána meg nagyon ritkán használtam, ezért először csak több hónap után jelentkezett a probléma, hogy felgyulladt a műszerfalon az olajszint jelző led. Még akkor sem rohantam a szerelőhöz, utántöltöttem. Amikor legközelebb megint láttam, hogy rohamosan fogy, akkor tudtam, hogy nagy a baj, és elvittem. Na, ezért nem derült ki rögtön.


Egyébként a kérdésem arra irányult, hogy van elvileg használt autó esetén egy "védelem", hogy ha fél éven belül jelentkezik egy olyan hiba, amiről kiderül, hogy már akkor is fennállt, akkor jogi úton kártérítést kérhetek. Egy ismerős mondta, hallott már arról hogy valaki így kapta vissza a pénzét... De ezek szerint ti még nem hallottatok erről ;)

2016. ápr. 27. 12:52
 8/19 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem említettem a garancia szót, nem tudom miért jöttök többen ezzel. Tisztában vagyok vele, hogy nincs rá. De a vásárlók védelme érdekében (szerencsére) elég sok törvény létrejött. De ezek szerint ti ebben nem vagytok elég tájékozottak, inkább a fogyasztóvédelemhez fordulok akkor.
2016. ápr. 27. 12:55
 9/19 A kérdező kommentje:

Fogyvédő oldala, ajánlom figyelmetekbe ;) "Használt autóra is van egy év szavatosság!"


[link]

2016. ápr. 27. 13:02
 10/19 anonim ***** válasza:

Ja csak aprobetüs rész nincs itt már kinn. :D :D

Ott kezdődik az egész, hogy bizonyítsd be hogy a hiba tuti fennállt akkor is, és ahhoz nem elég hogy xy szerelő azt mondja, hanem hivatali személy kell hozzá, amit valószínűleg hivatalból küldenek ki. Aztán ha kiderül, hogy alaptalan volt a dolog vagy nem találnak semmit akkor az elado szépen be is perelhet... megéri? Döntsd el.

2016. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!