Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez szabályos kanyarodás?

Ez szabályos kanyarodás?

Figyelt kérdés
[link] A képen látható kereszteződésben jobbra kanyarodás esetében, szabályos áthaladni a piros jelzésen? (Hirtelen úgy értékeltem, hogy ebben az esetben csak elsőbbségadás kötelező érvényes rám nézve, és áthaladtam a piroson jobbra.) Válaszokat köszönöm!

2016. ápr. 9. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ott át lehet menni. Jobbra csa elsőbbséget kell adni.
2016. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobbra elhet.
2016. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Ha rendőr megbüntetne ezért, akkor én visszavágtam volna avval, hogy nem egyértelmű a helyzet az út jellegéből adódóan, ezért vagy a lámpát kellett volna előrébb helyezni, vagy a kanyarodósávba is kellett volna tenni.

De ilyen verzióval még nem találkoztam, hogy ilyenért szóltak volna, ha igen, nem szabad elismerni.

2016. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

A járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülékek


9. §


(2) Az (1) bekezdés a)-d) pontjában említett fényjelző készüléket - a (3) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, a menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el. A fényjelző készüléket a bal oldalon, illetőleg az úttest felett megismételhetik. A fényjelző készülék jelzése - a (3) bekezdésben említett esetet kivéve - a fényjelzéssel szemben közlekedő minden járműre vonatkozik.



És akkor az emberi magyarázat:

A jobb oldalon kell elhelyezni a készüléket, az út mellett. Az út feletti és bal oldalon lévő csak opcionális, nem kötelező, de jobb oldalon igen. Persze bal oldalt, az út felett lehetnek olyanok amik a jobb oldalit felülbírálják, pl kanyarodó sávok.


Tehát a maps-on lévő úton a jobbra kanyarodó sávhoz nem tartozik közlekedési lámpa, ott nincs, csak a táblákat és a felfestéseket kell figyelembe venni.

2016. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Rosszul tetted fel a kérdést!

Nem haladtál át a piroson!Teljesen szabályos!

2016. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!