Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Okos aki körforgalom előtt...

Okos aki körforgalom előtt indexel, de kifelé nem?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hazugság!


Aki a körforgalom előtt indexel, de kifelé nem, az NAGYON BUTA ember lehet!

2010. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

ha körforgalomba befelé haladva indexelsz, akkor azzal azt tudatod a többiekkel, hogy már az első lehetőségnél elhagyod a körforgalmat.

ha csak a második vagy harmadik lehetőségnél akarod elhagyni, akkor befelé nem indexelsz, csak ha odaérsz, akkor kell indexelni.

2010. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez így igaz! Befelé nem kell indexelni, de sokan ezzel próbálják előre jelezni a bekapcsolódóknak, hogy a következő részen kimegy. Ha viszont már benn a körben balra indexel valaki, annak oka szintén ugyanez, csak ekkor azt kívánja jelezni, hogy nem szándékozik a következőnél kimenni...Nem okosság kérdése, inkább óvatosság!!! :)
2010. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Aki befelé indexel az szimplán nincs tisztában a szabályokkal. Nem óvatosnak kell lenni, hanem be kell tartani a kresz-t. Befelé menet nem kell indexelni, kifelé viszont kötelező. Ha több sáv van és nem megyünk ki za első kijáraton, akkor a belső sávba kell behajtani.
2010. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én néha akkor is indexelek, amikor nem kéne. Pl ha a főútvonal fordul. Ez inkább megszokásból történik (amerre fordulni szeretnék, arra indexelek). Nekem egy Ladám van és bevallom nem mindíg szoktam indexelni a körforgalomból kifelé forduláskor. Ez leginkább azért van, mert az index kart nem tudom megmozdítani bizonyos kormányállásnál.
2010. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A kresz szabályok szerint befelé nem kell indexelni, viszont kifelé kötelező. /Egyébként befelé semmi értelme, hisz egyértelmű, hogy bemégy a körforgalomba./ Tehát nem okos dolog és a rendőr is megbüntethet, ha kifelé nem indexelsz. Ha befelé indexelsz az már nem annyira nagy probléma, szabályszegés.
2010. ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Most volt forgalomból vizsgám, és tuti, hogy úgy van, ahogy én mondom, az oktatóm mondta.

2010. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!