Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittasan nekimentem egy villany...

Ittasan nekimentem egy villanyoszlopnak. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egyéni véleményeket és építő jellegű kommenteket most köszönöm nem kérnék,tudja mindenki,hogy hülyeség volt.

Helyzet a következő:éjjel lefagyott úton megcsúsztunk,és kidöntöttünk egy villanyoszlopot.

Rendőrt hívták,kis egyeztetés után előkerült a szonda,0.54-et fújtam.Jogsit azonnal elvették.Ez volt 3hete,most kaptam meg az idézést.

Kérdésem az lenne,hogy mire számíthatok?Ha lehet hinni a neten fellelhető infóknak,akkor szép nagy pénzbírság,jogsit csak 1-2év eltiltást követően megint xopós utánképzés után kaphatom csak vissza.

Ez így helytálló nagyjából?Hallottam olyat,hogy az súlyosbítja a helyzetet,ha 1évnél fiatalabb a jogsi.Illetve az idézésen mire számíthatok,hogy készüljek rá fel?

Köszi!



2015. dec. 16. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem még a köteleződ is emelkedni fog, mert a lámpaoszlopot annak a terháre fogják helyreállítani.
2015. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Plusz még számolhatsz azzal is, hogy a megrongált villanyoszlop javítási költségét is megpróbálják rád terhelni, ami nem kevés összeg, akár egymilliót is kiszámlázhatnak rá.


Keress egy jó ügyvédet.

2015. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
A szabálysértési előadó megállapít egy pénzbírságot,X büntetőpontot,és X hónap járművezetéstől való eltiltást.A KGFB terhére megcsinálják az oszlopot(ez a legkisebb gond most),aztán visszakapod a jogsidat,és vezetsz addigra megfontotltabban,és ennyi.Elítélem az ittas vezetést,de a lényeg,hogy személyi sérülés nem történt,az oszlop,és az autó pótolható,javítható.
2015. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,a villanyoszlop aggaszt engem is,mivel ittas vezetésnél ha jól tudom szoktak szórakozni,hogy nem fizetnek...

És ahogy írtad szerencsére személyi sérülés nem történt,ha másnak nem legalább ennek örülhetünk.Ha pedig eljutok még valaha oda hogy vezessek,akkor kétszer átgondolva az ilyen helyzeteket.

2015. dec. 16. 21:03
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Hitelesített volt a szonda? Nekem furcsa ez, hogy csak egyszer fújatták meg veled. Általában úgy van, hogy megfújatnak és ha van valami, akkor bevisznek a kapitányságra, hogy megfújj egy hitelesített szondát (vagy vérvétel). Ha kiderül, hogy nem volt hitelesítve a szonda amit fújtál, még jól is kijöhetsz a dologból. Persze nem támogatom az ittas vezetést, csak egy tanács. ;)
2015. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ja igen,ezt lehagytam...volt vérvétel is,odafigyeltek a biztosurak mindenre.
2015. dec. 16. 22:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem szóltam. :D
2015. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Ki kell fizetned az oszlopot is, mivel ittál. Vagyis a biztosító kifizeti, de aztán behajtja rajtad.
2015. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Inkább az utóbbi. Egyik ismerősöm addig jaszkarizott józanul, amíg kiütött egy oszlopot. Nem tudom pontosan, hogy a biztosítón keresztül vagy egyenes úton, de behajtották rajta.
2015. dec. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Kár, hogy nem maradtál ott, garantált, bogy megint fogsz bebaszva vezetni, esetleg mást ölsz meg
2015. dec. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!