Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy hete van meg a jogsim...

Ha egy hete van meg a jogsim akkor vezethetek autót egyedül? (B)

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondj egy okot, hogy miért nem?

Persze hogy vezethetsz...mire várnál?

Beül, körbenéz, tükör beállít, indít, kinyom, sebesség, oszt hajrá...örül.

2015. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem mivel 30 napig csak olyan személy társaságában lehet vezetni akinek min 30éves jogosítványa van és legalább 1m levezetett km, ez alól kivételt képeznek az amerikai kocsik azokat lehet rögtön a jogosítvány megkapása után
2015. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő vagy és független akkor csak mellettem vezethetsz.
2015. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert én azt hallottam hogy 1 hónapig csak úgy vezethetek ha ül mellettem egy NEM kezdő jogsival rendelkező személy. És nem tudom hogy ez igaz vagy nem.
2015. dec. 5. 17:57
 6/10 petizacc ***** válasza:
100%
Mégis hogy a pics@'ba vizsgáztál le, ha ennyire hülye vagy?
2015. dec. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, hogy igaz e, vagy sem? Eldöntheti a sorsszerűség.

Dobj fel egy pénzérmét! Ha fej, akkor nem igaz. Ha írás, akkor nem igaz.

Azért biztos, ami biztos alapon, készülj fel minden eshetőségre! Ha az élén állna meg, akkor nem igaz. Ha a levegőben marad, akkor nem igaz.

Bármilyen más, előre nem látható esetben: nem igaz.

2015. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Középsuliban az egyik tanárom mesélte hogy amikor a lánya megkapta a jogsit és elmentek vezetni, és megállította a rendőr akkor elkérte mindkettőlyüktől a jogsit, merthogy a rendőr szerint nem vezethetne egyedül mer friss a jogsija.

(UI.: az kresszen is csak azt monták hogy 18év alatt nem lehet külföldön vezetni meghogy 2 évig nem lehet utánfutót vontatni ennyit mondtak a kresszen)

2015. dec. 6. 00:23
 9/10 anonim ***** válasza:

És kinek hiszel? Egy sztorinak aki valakinek a valakijével megtörtént valahol meseországban vagy a kresz oktatónak? Szerinted nem oktatták volna, hogy csak kísérettel vezethetnél? :D


Használd a buksid, a logikus gondolkodásra szükséged lesz a közlekedésben.

2015. dec. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzékelem, hogy sajnos, nem ugratás a kérdésed, és nem csak kötözködés amiket a kommentekben írsz , hanem valóban bizonytalan vagy; annak ellenére, hogy kivétel nélkül egyféle választ kaptál. (Vannak ironikusak is, de azok is az állításodat pellengérezik ki.)


Sajnos, azt hogy valami nincs egyetlen jogszabályban sem, nem lehet olyan látványosan bemutatni, mint azt, ami benne van.


De, gondolj bele! Milyen lehetősége lenne a melletted ülő személynek? Be kéne szerelni az oktatásnál használt pót-eszközöket, hogy beavatkozhasson? És milyen lenne a felelősség szabálytalanság, netán baleset okozása esetén? És, például, utasként, ő sem ihatna meg egy sört indulás előtt, vagy valahol, ahol megálltatok útközben?


Ráadásul nagyon veszélyes, hogy közlekedésben (ami jogi megfogalmazás szerint: veszélyes üzem) hallomások irányítják azt, hogy mit teszel, mit fogadsz el. Ha valaki, aki régóta vezet, és valamit rosszul tud és alkalmaz, akkor, ha mondja neked, akkor te is úgy fogsz tenni? Vagy, ha valaki, ugratásból, valami blődséget mond elsőbbségadás tekintetében, akkor aszerint fogsz közlekedni?


Tegyél próbát! Ha módod van valahol álló rendőrautóban ülő rendőrökhöz menni, esetleg leinteni rendőrautót: kérd meg őket, hogy büntessenek meg, mert kezdő vezetői engedéllyel, úgy vezetted a közelben hagyott autót, hogy nem ült melletted nem kezdő vezetői engedéllyel rendelkező személy. Ne csodálkozz, ha betessékelnek a járőrautóba és alkohol-, gyógyszer-, kábítószer kimutatást célzó orvosi vizsgálatra szállítanak. Netán, szakorvosi bizottsági, alkalmasságot bizonyító igazolás beszerzésére köteleznek.

2015. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!