Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsiszerzés után, külföldön...

Jogsiszerzés után, külföldön lehet vezetni már, vagy egyedül vezethetek már? Mit tudtok ilyenekről? (18/F)

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel 18 elmúltál vezethetsz korlátozás nélkül.
2010. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Friss jogsival külföldön nem vezethetsz.

EU országonként eltérő, mennyi évnek kell eltelnie de itt van egy két adat:

Ausztria: 2év

Franciaország 3 év

Svájc 3 év

Németország 2 év.


Egyedül, a Magyar Köztársaság keretein belül szabadon vezethetsz.

2010. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: NEM IGAZ!

18 év felett vezethetsz külföldön, lényegtelen mennyi ideje van jogsid.

Benne van a KRESZ könyvben is!

2010. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
magyar kreszkönyvet mutogathatod a külföldi rendőrnek...
2010. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor szépen fogod az angol nyelvtudásod és elecseteled a rendőrnek hogy nagyon sajnálod de neked Magyarországon ezt tanították, és nem tudtál arról hogy ez másképp lenne.

Nem hiszem hogy lecsukna miatta...

Amúgy meg lényegtelen mióta van jogsid, van aki 20 év után se tud vezetni, más meg 1 hónap után rendesen vezet...

2010. dec. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért írtam amit írtam mert nekem 50 eurómba fájt ez a mutatvány (1 év 8 hónapos jogsival) és elővettem a német tudásomat és a drága német rendőrnéni szépen elmondta, hogy ŐK bizony PONT leszarják hogy a magyar törvény mit mond mert NEM Magyarországon vagyunk. Továbbá közölte a szomszéd államok tarifáját és korhatárait.


Kedves kérdező, ha akarsz ürügyet adni a külföldi rendőrnek akkor bátran.

2010. dec. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem tudtam.

Elég nagy f*szságnak érzem a kedves itthoni oktatás részéről akkor ezt az egészet...

Bocsi a kötekedésért akkor. :)

2010. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. dec. 26. 10:50
 9/14 anonim válasza:
nyugodtan vezethetsz külföldön,én megszereztem a jogsit es 1 évra rá kiköltöztem bécsbe!voltam az bécsi rendörségen,mert át akarom iratni a jogsimat,bécsire(azért mert itt örök életre szól.nem csak 10 évig=nem kell frissiteni)és semmi akadály nincs semminek,ha friss a jogsi ha nem
2010. dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

21:46/00:14!


Azért én örülnék neki, ha belinkelnél valami hiteles forrást arról, amit állítasz (illetve a rendőr állít), ugyanis semmilyen okot nem látok arra, és soha semmilyen utalást nem hallottam arról, miért lenne bármilyen korlátozás.


Való igaz, ahogy előttem is írták, Magyarországon kifejezetten azt oktatják, hogy 18 év felett lehet kint is vezetni teljesen nyugodtan. Az interneten sincs semmilyen olyan anyag, ami szerint úgy lenne, ahogy itt olvasható. Nyugodtan keress rá.


És itt jön az, ami szerintem vitathatatlan.

Az általad felsorolt országok tagjai a bécsi egyezménynek, és Svájc kivételével az EU-nak is. Vagyis kölcsönösen, azonos feltételekkel elfogadják a többi országban kiadott jogosítványokat. Az általad leírtak alapján ez azt jelenti, hogy pl. Németországban senki nem vezethet 2 évig. Ez meg biztosan nincs így.


Valamiért azt érzem, hogy ha tényleg megbüntettek 50 euróra, akkor az bizony a rendőr zsebébe ment... Eleve érdekes, hogy lényegében érvénytelen jogsival mentél, de továbbengedett. Hiába, Németországban is van korrupció.


Csak azért írom ezeket a sorokat, mert én is készülök külföldre a nyáron, és még csak 1 éves lesz a jogsim. Mivel nagyon gondosan utánajártam már a feltételeknek, eléggé megdöbbentett, amit írtál.

2010. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!