Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A szülők miért szerelik a...

A szülők miért szerelik a gyerekülést a biciklin az ő ülésük mögé?

Figyelt kérdés
90 százalékuk ezt csinálja. Miért kell a gyereknek az anyja/apja farát bámulnia? Sokkal jobb lenne, ha elöl lenne a gyerekülés. A szülő látná a gyereket, hogy nincs-e valami baja; a gyerek meg látna mindenfélét.
2008. szept. 13. 19:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
az értelmes válaszokat köszi, a többi meg menjen ki gyálra!!!
2008. szept. 14. 10:15
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

Az előzőnek:

Az rég rossz, ha a gyereknek kapaszkodnia kell, hogy le ne essen. Be kell őt rendesen szíjazni a gyerekülésbe, akkor nem tud kiesni akkor sem, ha hadonászik.

Bár ha belegondolok, engem kiskoromban még simán felültettek a hátsó csomagtartóra azzal, hogy tegyem szét a lábam, be ne akadjon a kerék közé, és kapaszkodjak apám hátába. Akkoriban minden kisgyereket így szállítottak, nem voltak még ezek a mai modern gyerekülések, mégsem ismerek senkit, aki leesett volna.

2008. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
NEM A régi divatra gondoltam, hanem arra, hogyha már vannak ilyen modern ülések (előre hátra rakható) miért kell a gyereknek az anyja/apja seggében lennie?
2008. szept. 14. 13:23
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Én is gondolkoztam már ezen. Nincs autóm, ezért gondoltam, veszek bicajt, hogy azzal mégis gyorsabb a közlekedés. De pont az tartott vissza, hogy a gyereket hová tegyem rajta. Mert még nagyon pici, most lesz egy éves, és nem akarom hátra tenni, nem látom mit csinál. Meg ha hátulról belémjönnek, akkor az őt kapja el először. Míg ha elöl lenne, akkor látnám mit csinál, és én is jobban észlelem azt a veszélyforrást, ami előttem van, mint ami a hátam mögött. Viszont úgy nehezebb kormányozni, én meg nem vagyok egy tapasztalt bringás. Szóval egyenlőre buszozunk. Meg itt Pécsen nem is nagyon lehet bicajjal közlekedni, mert ha be akarunk menni a városba, végig a hegynek felfelé kell menni, itt minden emelkedőre van építve.
2008. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
20%
Te csak a saját kölyköd biztonságával foglalkozz ha van,ahhoz hogy más hová ülteti az övét semmi közöd nincs,te ennyire hülye vagy hogy azt hiszed hogy azért ültetik hátra a gyereket hogy az annyának a seggét bámúlja,egyébként meg mi a fene közöd van hozzá?Mennyél a picsába a hülye kérdéseddel.
2008. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg kedves kérdező! Felteszel 1 kérdést amiről határozott álláspontod van, de elvárod, hogy mások megmagyarázzák, hogy az ellenkező miért jó. Aztán mikor leírják meg lehordod őket. Ilyen felfogással nem kell kérdést kiírni. Ha ennyire határozott vagy akkor meg tessék tervezz új biciklit, amiben elől is van gyrek és a súlyelosztás is kényelmes marad. Előtted a lehetőség.
2008. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
66%
Ez sztem egy normális kérdés. Nem érti, hogy másnak miért jó, hogy hátul ül a gyerek. Tudni szerette volna. Többé-kevésbé értelmes válaszokat kapott rá. Nincs gyerekem, de valószínűleg én is előre ültetném, ha csak nincs valami nagy akadálya.
2008. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj bele, hogy az esetek 90%-ban ha biciklivel esik valaki, előrefelé zuhan a tehetetlenség miatt. Egy kicsinek még a nyaka is kitörhet, ha még az anyja is ráesik.
2008. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%
Nekem két gyerekem van, négy év különbséggel, így hál' istennek nem kellett egyszerre vinnem őket sehová. És mindketten hátul utaztak 4 évig 11 hónapos koruktól és egyik se panaszkodott a seggem miatt. Amúgy egy átlagos gyereknek van nyaka, így el tudja fordítani a fejét és oldalra is képes nézni. Általában ez történik. Valóban be kell őket kötni kb 2 éves korukig ,de utána se árt, ha hagyja.Így nem történhet semmi baj, még ha eleven is a gyermek. A balestnél meg úgyis a szerencsén múlik, hogy mi történik, de ebbe inkább ne menjünk bele. Viszont az egyik ismerősömnek mindkét gyereke pici és vitte őket a bicóval elől- hátul. Egyszer megkért fogjam meg egy pillanatra, hát minden tiszteletem az övé. Alig bírtam tartani, és főleg az elől ülő gyerek miatt. De csak rajta próbáld ki és majd meglátod. Így legalább a kereskedők is jól járnak veled, mert neked el lehet adni majd két ülést is!
2008. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem kérte,hogy hátra tegyem a gyerekülést mert télen a csúszos úton ki ne pörögjön a húzó kerék ez nem EPS -el felszerelt.
2008. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!