Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért akkora gond az ha...

Miért akkora gond az ha valaki egyszerre nyomja a kuplungot meg a féket?

Figyelt kérdés

Ezt nőktől hallottam már többször is, ha valakit alázni akarnak hogy mennyire nem tud vezetni. Pl. egy kolegám nem az az autómániás típus, de van jogsija, és eljár a-ból b-be, ami néha 1000 km is, de ennyi. A felesége a elő akarta adni hogy amikor megismerkedtek, mennyire nem tudott még vezetni "még a kuplungot meg a féket is egyszerre nyomta".


Szeintem amikor valaki bekanyarodik, teljesen normális hogy fékez, közben visszavált 2-be és bekanyarodik. Ehhez kell kuplungolni is, ha nem automata.



2015. aug. 25. 07:43
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

"hab a tortán, hogy van aki feszt állítja, vészfékezéskor csak a féket szabad nyomni, a kuplungot nem."


Meg van olyan helyzet is amikor nincs idő mérlegelni. Nekem sikerült egyszer úgy fékezni hogy fel sem fogtam mi történt. Olyan gyors volt minden, nem volt idő reagálni, csak megállás után konstatálni hogy igen. Lefulladt a motor, mert nem volt idő kuplungot nyomni. De megúszta a kutya, a kocsi eleje, és 2 hétig sántítottam.

2015. aug. 25. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!