Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tisztelt Kamionosok!?

Tisztelt Kamionosok!?

Figyelt kérdés
Aki már tapasztalt kamionsofőr elárulná h mennyi idő az amíg az ember ebbe belerászkódik? Úgy értem mennyi idő az mikor már vki nyugodtan el mer indulni ismeretlen lerakókra, felrakókra, nem parázik azon hogy mi van ha túlszalad rajta és hogy megy vissza, nem számít már hogy orral vagy esetleg tolatva kell beállni, egyáltalán megtanul tolatni normálisan:) Vagy egész úton nem azzal foglalkozik hogy a vezetési és pihenő idejét számolgatja hogy minden klappoljon és időben haza is érjen, nem azon parázik hogy a korongon is minden stimmeljen? Kb 10 napja dolgozok sofőrként nyergesen, úgy kezdtem hogy bementem egy céghez jelentkezni fel is vettek, volt egy kis elméleti oktatás, aztán megmondták melyik kamion az enyém meg hogy hajnal 3 kor induljak ide meg oda egyedül:) Egyenlőre belföld, de nekem semmi sofőr múltam nem volt, és így bizony elég nehéz kiigazodni a dolgokban. Mennyi idő az amikor már nem gyomorideggel fogok elindulni? 28f
2015. máj. 1. 11:06
 1/7 szántóvető ***** válasza:

sosem belföldeztem,személyautóról ültem nyergesre és irány külföld.

én egy év után éreztem azt hogy tudok manőverezni a kamionnal,eleinte még a szálkákat is kerültem a parkolóban :)

" nem parázik azon hogy mi van ha túlszalad rajta "-ilyeneken sosem paráztam,addig megyek amíg meg nem találom a céget.a gps tudja az utcát vagy ha nem akkor kérek koordinátát a vezénylőmtől.(hétfőn bolyongtam brüsszelben,nem bírtam megközelíteni a céget mert ki voltam tiltva,20 Km-be meg 45 percbe telt mire teljesen körbejártam a környéket:)

" Vagy egész úton nem azzal foglalkozik hogy a vezetési és pihenő idejét számolgatja hogy minden klappoljon és időben haza is érjen"-ez érdekes dolog,a belföldesekre jellemző probléma.én nem aggódtam a hazaérésen,ha nem fért bele akkor megálltam aludni és kész (már kisbusszal járok haza.)szerintem fogadd el hogy nem mindig érhetsz haza,idegeskedni teljesen felesleges.a kapkodás meg a sietség a legrosszabb,az csak hibákat szül.

"úgy kezdtem hogy bementem egy céghez jelentkezni fel is vettek"-amekkora sofőrhiány van nem is csodálom.engem még a wabereshez sem vettek fel friss jogsival,azt mondták szerezzek rutint.

ha sosem vezettél kamiont akkor négykézben kellett volna kezdened.

2015. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Halszàlkàba mar Szerencsére be tudom rakni, persze nem egyből:) csak nem tartom normális dolognak h azonnal mehetek egyedül, 2 hétre kellett volna mellém vki, az egyik lerakón 25 percbe telt mire betolattam, kaptam is a fejemre, h mar rég rakodni rég kéne ! A GPS koordináták amiket adtak nem férnek a GPS be mert eggyel hosszabbak es igy nem tudom mennyire pontosak, viszont cím alapján ....par napja 1 óra setaba telt éjszaka mire megtalaltam a helyet
2015. máj. 1. 12:14
 3/7 szántóvető ***** válasza:

akkor hagyd el az utolsó számot a 2 koordinátánál.

én párizsban gyalogoltam pár éve,a mai napig emlékszek rá,Ivry volt a kerület neve :)szóval a gyaloglás hozzátartozik a szakmához.télen nem is keresgélek cégeket amíg meg nem virrad,inkább megvárom a 8 órát.

2015. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
rendben elhagyom, csak azt hittem ugy nem érnek semmit. Igen a sétát már én is látom h hozzátartozik a munkához, ami nem is akkora baj ha van hova lerakni a kocsit
2015. máj. 1. 12:48
 5/7 lupara ***** válasza:
Az egyedül végzett mindennapos munka rákényszerit,hogy miként bánjál a rádbizott nyergesvontatóval.Emellett az ezzel kapcsolatos minden ügyintézéssel,amit nem is sorolnék.Önállónak,élelmesnek,udvariasnak,minden tekintetben jó problémakezelőnek kell lenned.Főnökeidet csak nagyon indokolt esetben hivd.Ügyintézési gondjaidra Neked kell megoldást találnod.Ha jól mozogsz észreveszik,előbb jutsz jobb munkákhoz,autóhoz.(Ídeális esetben,de ez ne vegye kedvedet).Ísmeretlen helyre mennyi idő után indulsz nyugodtan?Én belföldet csináltam 17 évig,nagy raksúlyú pótos darus szerelvénnyel.Évek kellettek,mig összenőttem géppel,országúttal,munkakörrel.Összetett nehéz munka ez,rutin megszerzéséhez idő kell.Észre fogod venni,hogy belejöttél a teendőkbe.Onnan,hogy nem gondolsz arra miként jutsz el valahová,mert tudod,hogyan tolatsz a rakodóhelyre,mert megy,melyik irodában kell ügyintézni,mert azt is tudod hol keresd.Figyeld tapasztaltabb kollegáid mozgását,a hasznos jó dolgokat vedd át tőlük.
2015. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végülis akkor úgy néz ki a helyes "úton" járok, csak a 2 hetes múltam miatt aggódtam h nem sokkal mennek jobban a dolgok mint az elején. De ez a folyamat nyilvánvalóan hosszabb annál mintsogy 2 hét alatt belerázódjon az ember:) Köszönöm a válaszokat
2015. máj. 2. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt is igaz, Gyakorlat teszi a mestert. Ki előbb ki utóbb, de bele jön. Idegeskedni, parázni nem szabad. Mindíg úgy csináld mintha a legjobban ráérnél. Nyugodtan. Mert ha sietsz, kapkodsz abból csak a baj lesz. Azért meg keményen fizetni kell. Nekem már van gyakorlatom, de ha azt mondják siessek, mindent megigérek. Aztán meg lesz..om. Én úgy megyek ahogy nekem jól esik.
2015. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!